?>

Petr Doksanský sedmdesátníkem

Dnes slaví 70tiny Petr Doksanský. Se zápasením začal v roce 1961 v TJ Krupka, kam jej přivedl jeho starší bratr Josef. Jeho prvním trenérem byl Ladislav Nepivoda, bývalý teplický zápasník. Mezi krupské zápasníky jej poté následovali i jeho mladší bratři Standa a Miroslav. Všichni tři v dorosteneckém věku postupně  přestoupili do tehdejšího Sklo Unionu Teplice.

Pod vedením trenéra teplické mládeže Antonína Výborného postupně uspěl nejen na republikových turnajích, jako byla VC Třince, VC Karlových Var nebo O štít 5.května, ale především na Mistrovství ČSR (České socialistické republiky) a ČSSR (Československé socialistické republiky), kde pravidelně získával medaile včetně té nejcennější, tedy 1.místa a získání Mistrovského titulu.

Úspěšný byl i na mezinárodní úrovni, když v roce 1969 vyhrál turnaj Olympijských nadějí a následně startoval na Mezinárodním turnaji v Minsku nebo na turnaji Spřátelených armád v době vojenské základní služby v Dukle Trenčín. V té době se stal i Mistrem SSR (Slovenské socialistické republiky).

Petr patřil mezi opory dorosteneckého ligového mužstva a nastupoval i v mužském ligovém družstvu. V době vojenské služby ligovou soutěž zápasil za Duklu Trenčín. Po ukončení vojenské služby přestoupil do Slovanu Hodonín, kterému pomohl k postupu do 1.ligy. Poté se vrací do Teplic a v roce 1980 končí z rodinných důvodů svoji sportovní kariéru.

Přeje mu do dalších let pevné zdraví a pohodu!