?>

Předváděčka na akci „Malá Paříž – sport pro Teplice“

Dne 19.7. se konala v Zámecké zahradě tradiční akce „Malá Paříž – sport pro Teplice“, kde za účasti veřejnosti mohl každý oddíl zviditelnit svůj sport. Této akce se tradičně zúčastnil i náš zápasnický oddíl. I letos jsme pro velký zájem příchozích vyzkoušet si zápas přímo na žíněnce, prodloužili svou předváděčku, která byla ukončena až díky dešti.
Prezentaci zápasnického sportu vedli naši současní zápasníci Jan Rejnart a Otakar Kučera, kteří zapojovali přítomné diváky a zájemce do tréninkového procesu od rozcvičky, artistiky, nácviku chvatů po tréninková utkání. Celou akci a její přípravu měli na starosti trenéři Pavel Jezdinský a Ivan Fedotov, kteří také odpovídali na všechny dotazy přítomných diváků, podávali informace o pravidlech, rozdílech mezi zápasem řecko-římským a volným stylem či činnosti oddílu.

Všechna utkání řídil náš svazový rozhodčí Josef Školník, který především dohlížel, aby boje byly v duchu Fair play.

Na akci dorazili současní tak i bývalí členové oddílu. Josef Ellschlöger – trenér mládeže, Vít Mrákota, Karel Pabián, Pavel Dačenko, Šuchová a bývalá zápasnice Adéla Wiedemannová. Ta předvedla, že nic nezapomněla z doby, kdy aktivně zápasila a při přátelských utkání současné borce dokonce potrápila.

Kategorii přípravek reprezentovali Alexej Fedotov, Vojtěch Malý, Josef Šidlichovský, Matěj Hašek, Vladimír Černý a Amálie Fliegerová.
V žákovské kategorii nastoupili Samuel Jezdinský, Tomáš Slunéčko a Eda Wenke.
V mužích byli k vidění Jan Rejnart a Otakar Kučera.

videa z akce:

Křižní chvaty Fodotov 1

Křižní chvaty Fodotov 2

Křižní chvaty Rejnart

Wiedemannová vs Kučera

a fota: