?>

Jan Škorvaga získal titul Mistra České republiky v kategorii mladších žáků

Včera proběhlo v Havlíčkově Brodě Mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků a kadetů v řeckořímském stylu za účasti 159 závodníků z 26 oddílů.

Na mistrovství odjela i výprava teplických zápasníků pod vedením trenéra Pavla Jezdinského. Úspěšný byl pouze Jan Škorvaga, který ve finále porazil Kameníka z Olympu Praha a potěšil tak svého trenéra. Honza se na žíněnku vrátil po těžké zlomenině paže na turnaji v Holýšově v listopadu loňského roku.

Bohužel ostatní již tak úspěšní nebyli. Jan Zvěřina nepostoupil do závěrečných bojů ze skupiny, když nedokázal svého soupeře udržet na lopatkách a přestože vedl 6:0, nakonec prohrál.
Ani Václav Kocourek po dvou prohrách ze skupiny nepostoupil a do bojů o medaile nezasáhl.
Úspěšným nebyl ani Josef Kočí. Josef vypadl ze skupiny, když v utkání vedl na body 9:4, soupeře neudržel na lopatkách a nakonec svojí chybou prohrál. Pro trenéra to bylo zklamáním, protože věřil v jeho postup, do bojů o medaile.

Barvy Teplic zde háji také Belo Svitek, který zde dohlížel na soutěž jako zástupce Svazu zápasu ČR a Josef Školník v roli rozhodčího. Předání medailí a diplomů zajistil Belo Svitek a Marek Švec, bývalá opora teplického ligového družstva mužů.

Konečné výsledky jednotlivců:

Mladší žáci:

Ve váze do 43 kg obsadil Jan Zvěřina dělené 11-12.místo

Ve váze do 70 kg obsadil Václav Kocourek 9.místo

Ve váze do 80 kg vybojoval Jan Škorvaga titul Mistr České republiky

Kadeti:

 Ve váze do 51 kg obsadil Josef Kočí 7.místo

V soutěži družstev obsadili Teplice v kategorii Mladší žáci 10.místo a Kadetů dělené 15.místo.

Videa najdete Zde
 
a fotky…