?>

Vánoční turnaj Czech Wrestling Chomutov 2019 v zápase ř.ř a v.s.

V sobotu se v Chomutově se uskutečnil poslední rozlučkový vánoční turnaj mládeže za účasti 92 závodníků z 9 oddílů.
Na tento turnaj odjely teplické zápasnické naděje v doprovodu svých rodičů, ale i naši rozhodčí Josef Školník, který působil tabulkový rozhodčí a Pavel Koželuh vedl utkání na žíněnce.
Turnaje se mělo zúčastnit 17 zápasníků z našeho oddílu, ale nakonec odjelo pouze 9 borců, když Kočí, Kocourek, Horn, Hašek, Bylina, Záhora, Kovrzek a Kohut se kvůli střevní viróze do Chomutova neodjeli.
Na turnaji se dařilo především naším nováčkům, kteří poprvé startovali a velmi mile překvapili své trenéry Josefa Ellschlögera a Pavla Jezdinského.
Nováček Jakub Skořepa, vybojoval svou první medaili, když své tři soupeře porazil díky své bojovností. Škoda že mu ve finále  vítězství neuznala rozhodčí a získal tak stříbrnou medaili. I tak se stal hvězdou teplického oddílu. Josef Šidlichovský získal také stříbrnou pozici, když ve finále prohrál až v prodloužení a překvapil velmi pěknými výkony. Další nováček Jakub Ryba obsadil 4.místo, když k získání bronzové medaile mu chybělo jen malinko, a to přidržení svého soupeře v nebezpečné pozici. I tak také ukázal, že umí bojovat. Karolína Skořepová, také nováček a jediná zápasnice našeho oddílu, předvedla velmi bojovný výkon. Jen díky nezkušenosti, přestože nad dvěma soupeři vedla na body, utkání prohrála a získala bronz.
Sean Jezdinský získal bronz, který v jednom z utkání předvedl pěkně provedeným křižním chvatem, ale nakonec toto utkání prohrál o jeden bod. Jan Zvěřina obsadil bronz a svou bojovností se vyrovnal svým kolegům. Filip Sanejstr získal stříbrnou medaili, která snad mu pomůže změnit názor na ukončení aktivit v našem oddílu a na dále zůstane součástí této party.
Největší překvapení přišlo díky Adamovi Kuříkovi, který na svém prvním turnaji porazil všechny své soupeře na lopatky a zaslouženě tak vyhrál svou váhu a získal zlato. A Samuel Jezdinský zabojoval a vyhrál na lopatky když nad svým soupeřem z Ústí v boji o bronz.
Oddíl obsadil 3.místo v kategorii družstev a oba trenéři byli spokojeni nejen s výsledky, ale především výkony svých svěřenců.
Společně s rodiči ve vánoční pohodě spolu ze všemi zúčastněnými se rozloučili společným posezením u cukroví.
Na turnaj přijel také předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek, aby předal památeční plaketu oddílu Baník Meziboří, který v letošním roce oslavil 60 let od vzniku oddílu.
Konečné výsledky:
Přípravka C:
Váha do 16kg vybojoval Jakub Skořepa 2.místo, váha do 21kg vybojoval Josef Šidlichovský 2.místo, váha do 21kg obsadil Jakub Ryba 4.místo, váha do 36kg vybojovala Karolína Skořepová 2.místo.
Přípravka A:
Váha do 37kg obsadil Sean Jezdinský 3.místo, váha do 40kg obsadil Jan Zvěřina 3.místo, váha do 43kg vybojoval Filip Sanejstr 2.místo, váha do 52kg vybojoval Adam Kuřík 1.místo.
Mladší žáci:
Váha do 37kg obsadil Samuel Jezdinský 3.místo.
 
Videa najdete Zde
 
a fotky…
Zároveň oddíl přeje všem hezké svátky, všem dětem bohatou nadílku  a do roku 2020 především zdraví, štěstí, pohodu…