Holýšovský pohár ve volném stylu

V sobotu 2.11. 2019 proběhl v Kulturním domě Holýšov tradiční turnaj Holýšovský pohár ve volném stylu u příležitosti 60ti let vzniku zápasení v Holýšově. Na turnaj dorazilo 93 zápasníků a zápasnic z 13 oddílů. Turnaje se zúčastnil také předseda Svazu zápasu ČR pan Belo Svitek, který na úvod turnaje poblahopřál holýšovským mládežnickým reprezentantům, jmenovitě  Tereze Konopíkové, Ivo Švíglerovi a Davidovi Kolářovi, a společně se starostou města Holýšova Mgr. Liborem Schröpfem a Miroslavem Baťkou předal věcný dar. Po skončení turnaje ocenil Belo Svitek za dlouholetou činnost místní činovníky Miroslava Baťku, Miroslava Krýsla, Jaroslava Krýsla a Miloslava Lavičku Čestným uznáním III.stupně za celoživotní přínos českému zápasu a Milana Konopíka Vzorným trenérem.

Teplické barvy zde hájila šestice pod vedením trenéra Pavla Jezdinského. Po laxním rozjezdu zabrali bratři Jezdinští a získali stříbro a bronz. Oba zaslouží pochvalu za svá poslední utkání, kdy oba vyhráli suverénně na lopatky, když mladší Sean porazil svého oddílového kolegu Zvěřinu. Daleko za svými možnostmi zůstali další tepličané Horn a Hašek. Velkou smůlu měl Škorvaga, který se nešťastně zranil a tak nemohl nastoupit v boji o třetí místo.

Trenér Jezdinský, který Škorvagu odvezl do nemocnice na prohlídku, tak neviděl zmíněná vítězná utkání svých synů, které místo něj kaučoval přítomný Svitek.

Přípravka A:

Ve váze do 39kg vybojoval 3.místo Sean Jezdinský a Jan Zvěřina 4.místo, ve váze do 47kg obsadil 6.místo Jakub Horn a Matěj Hašek 7. místo.

Mladší žáci:

Ve váze do 47kg vybojoval 3.místo Samuel Jezdinský a ve váze do 70kg obsadil Jan Škorvaga 4.místo.

V soutěži družstev obsadily Teplice celkové 7.-8.místo.

Nástup

a pár fotek…