?>

Memoriál G.Frištenského v Prostějově

V sobotu proběhl v Prostějově tradiční turnaj Memoriál Gustava Frištenského v kategorii Přípravek, Mladších žáků a Žáků v řeckořímském stylu  za účasti 175 závodníků z 20 oddílů z České republiky, Slovenska, Ukrajiny a Chorvatska.

Do Prostějova v pátek odjela i 6ti členná výprava teplických zápasníků pod vedením trenéra Pavla Jezdinského a Belo Svitka, který zde předával ocenění místnímu dlouholetému trenérovi Jindřichu Hejčíkovi u příležitosti jeho 70ti let. Nocleh trenéra se závodníky byl netradiční, a to přímo v hala na žíněnce ve spacácích. A protože pořadatelé delegovali málo rozhodčích, po domluvě s pořádajícím oddílem, působil na tomto turnaji Belo Svitek jako hlavní rozhodčí. Na memoriál byla tradičně pozvána vnučka Gustava Frištenského paní Zdeňka, která s sebou přivezla banery s historickými dokumenty a fotkami ze života Frištenského. A dalším z čestných hostů byl Karlos „Terminátor“ Vémola, český bojovník MMA a bývalý zápasník, který jako první Čech se dostal do prestižní organizace Ultimate Fighting Championship.

Trenér Jezdinský byl s výkonem oproti turnaji v Chomutově spokojenější, zlepšilo se nasazení, ale nejvíc jej mrzely porážky Kočího a Škorvagy v boji o medailové umístění.

Výsledky jednotlivců:

Přípravka A:

Ve váze do 35kg obsadil Sean Jezdinský 12.místo a ve váze do 57 kg vybojoval Jakub Horn 1. místo.

Mladší žáci:

Ve váze do 43kg získal Samuel Jezdinský 3.místo, ve váze do 63kg Václav Bylina 2.místo a ve váze do 70kg Jan Škorvaga 4.místo.

Žáci:

Ve váze do 48kg obsadil Josef Kočí 5.místo.

Videa najdete Zde

a pár fotek…