8.ročník Memoriálu Františka Kubici

Dnes proběhl 8.ročník Memoriálu Františka Kubici a to tradičně v teplické Sportovní hale na Stínadlech.

Do Teplic dorazilo 78 mladých zápasníků a to v kategorii přípravek, mladších žáků a žáků z 13ti oddílů ČR.

Během slavnostního zahájení předseda oddílu Pavel Jezdinský popřál jubilantům Antonínu Kapkovi k 80tým a Miroslavu Benediktovi k 70tým narozeninám. Následně předal pamětní plaketu Belo Svitkovi, který na tomto turnaji působil jako hlavní rozhodčí, za jeho práci ve výboru oddílu a přivítal i známé osobnosti z historie zápasnického sportu v Teplicích a to z.m.s. Miroslava Janotu, m.s. Vojtěcha Tótha, m.s. Josefa Urbana, Miroslava Minaříka, Josef ŠkolníkaJosefa Ellschlögera

Poté předal z rozhodnutí Výkonného výboru SZČR předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek titul Mistr sportu Tomáši Sobeckému.

Mezi diváky se objevili bývalí zápasníci teplického zápasu: Pavel AjmVáclav PochmanZdeněk TrnkaJiří Lichtenberg, Michael Šucha, Radek BlahotaZbyněk Ellschlöger, m.s. Petr PerglerVilda HoudekJan Mlejnek, Milan GűntherIvan Fedotov a mezi trenéry oddílů m.s. Radka Hemelíka Rosťu Pinkase.

V roli hlasatele působili z.m.s. Miroslav Janota, Michael Šucha Zbyněk Ellschlöger, na žíněnce rozhodoval Josef Školník.

Oslabené teplické družstvo 13ti mladých nadějí se sice v konečném hodnocení neztratilo, ale trenéři Pavel JezdinskýJosef Ellschlöger mohli být s výkonem a bojovností spokojeni jen u některých.

V soutěži družstev skončily Teplice na 2.místě se 214 body za Sokolem Hnidousy-Motyčín (215 bodů) a před TJ Holýšov (212 bodů).

Výsledky tepličanů v soutěži jednotlivců.

Kategorie Přípravek B:

Ve váze do 25kg obsadil Josef Šidlichovský 2.místo a ve váze do 35kg obsadil David Gűnther 5.místo,

Kategorie Přípravek A:

Ve váze do 35kg obsadil Sean Jezdinský 5.místo, ve váze do 43kg obsadil Matěj Hašek 4.místo a Filip Sanejstr 5.místo, ve váze do 47kg obsadil Jakub Horn 3.místo, váze do 63kg získal Václav Kocourek 1.místo a ve váze do 80kg získal Štěpán Drábek 1.místo,

Kategorie mladších žáků:

Ve váze do 43kg obsadil 4.místo Tomáš Slunéčko a Samuel Jezdinský 5.místo, když vzdal svá utkání pro zranění, ve váze do 57kg vybojoval Václav Bylina 2.místo a ve váze do 70kg získal Jan Škorvaga 1.místo,