Turnaj oblastních družstev žáků v Brně/Kuřim

V pátek odjela pod vedením trenéra Pavla Jezdinského na Turnaj oblastních družstev žáků do Brna výprava Ústecké oblasti a měla obhajovat prvenství z roku 2017.  Bohužel tentokrát byli k dispozici pouze žáci z teplického oddílu, protože ostatní oblastní oddíly ze Spořic, Meziboří, Chomutova a Ústí n/L. účast v krajském družstvu odmítly. Tak byla k dispozici pouze čtyřčlenná výprava teplických žáků, která nastupovala ve složení váha do 41kg Samuel Jezdinský, do 48kg Josef Kočí, do 62kg  Alexander Fabián a do 75kg Tomáš Gűnther. Ostatní váhy měly být doplněny o žáky zapůjčené na hostování z brněnského a prostějovského oddílu. Nakonec k dohodě nedošlo a tak Ústecká oblast před začátkem každého utkání prohrávala 20:0, to protože za každou oblast startoval 8 členný tým. Ve váhových kategoriích 38 až 41 kg, 44 až 48 kg, 52 až 57 kg a 62 až 68 kg se zápasil řeckořímský styl a ve váhových kategoriích 41 až 44 kg, 48 až 52 kg, 57 až 62 kg a 68 až 75 kg volný styl. Dalšími účastníky turnaje byly týmy z Jihomoravské, Východočeské, Moravskoslezské oblasti a Pražského svazu zápasu. Oblast Liberecká a Plzeňského a Karlovarského kraje týmy se turnaje nezúčastnily.

Výpravu opět doplnil jako rozhodčí Josef Školník a na průběh soutěže dohlížel jako delegát Svazu zápasu ČR Belo Svitek.

V prvním utkání Ústecká oblast prohrála s Jihomoravskou 34:4, když svá utkání Jezdinský, Kočí i Fabián prohráli a vyhrál pouze Gűnther.

V druhém utkání Ústecká oblast prohrála s Jihomoravskou 36:3, když svá utkání Jezdinský, Kočí i Fabián prohráli a vyhrál pouze Gűnther.

Ve třetím utkání Ústecká oblast prohrála s Moravskoslezskou 35:0, když svá utkání Jezdinský, Kočí, Fabián i Gűnther prohráli.

Ve čtvrtém utkání Ústecká oblast prohrála s Pražským svazem zápasu 26:13, když svá utkání Jezdinský, Kočí i Gűnther vyhráli a prohrál Fabián.

Turnaj ovládl tým Východočeské oblasti s 8 body, druhá byla Moravskoslezská oblast s 6 body, třetí Jihomoravská oblast s 4 body, čtvrtý Pražský svaz zápasu s 2 body. Ústecká oblast tak obsadila konečné 5.místo s 0 body.

Teplický deník – článek

Reportáž z turnaje na TV Brno

Videa najdete Zde