?>

Ota Kučera stříbrný na MČR mužů ve volném stylu

Včera ve Víceúčelovém sportovním areálu MV ČR proběhlo nejprve Mistrovství ČR mužů v řeckořímském stylu a po ukončení této soutěže Mistrovství ČR mužů ve volném stylu a ženském zápase za účasti 133 závodníků a závodnic z 30ti oddílů.

Z původně nominovaných odjeli pouze Pavel Jezdinský, Tomáš Novotný a Otakar Kučera. Pro zranění neodjel Ivan Fedotov. Výpravu tradičně doplnili jako rozhodčí Josef Školník a Pavel Koželuh. Na průběh soutěží dohlížel jako zástupce Svazu zápasu ČR Belo Svitek.

Při slavnostním zahájení soutěže, byl oficiálně dekorován Pavel Jezdinský na Mistra ČR pro rok 2018 ve váze do 87kg v řeckořímském stylu, když jeho přemožitel Antoš byl diskvalifikován z důvodu použití zakázaných látek. Následovalo vyhlášení nejúspěšnějších zápasníků, zápasnice a trenéra za rok 2018. Oceněným, Marcel Albini z H.Brodu, Ondřej Dadák z Krnova, Adéla Hanzlíčková z Brna a trenér Zdeněk Švec z H.Brodu, předal poháry předseda SZČR Belo Svitek.

Tepličtí zápasníci nakonec z důvodu náročnosti v obou soutěží nestartovali a vybrali si volnostylařskou soutěž. Nejméně se dařilo Tomáši Novotnému, který díky své chybě, prohrál hned úvodní utkání své váhové kategorie a do bojů o medaile tak nepostoupil. Lépe si vedl Pavel Jezdinský, který své úvodní utkání vyhrál. Následně nedokázal porazit své bývalé svěřence z ligového mužstva Teplic Lukáše Adama a pozdějšího vítěze Jana Žižku a také do bojů o medaile taká nezasáhl. Nejlépe si vedl Otakar Kučera. Vyhrál svoji skupinu, když zvítězil v 5ti utkání, nestačil až na svého finálového soupeře a prohrál s Tomášem Jedličkou. Veze tak do Teplic stříbrnou medaili. Trenér Svitek byl s výkonem a nasazením spokojený a jedinou kaňkou je, že další nominovaní Rejnart a Mrákota na soutěž neodjeli a ani se neomluvili.

Konečné výsledky tepličanů:

2.místo Otakar Kučera ve váze do 70kg

5.místo Pavel Jezdinský ve váze do 79kg

7.místo Tomáš Novotný ve váze do 74kg

V soutěži družstev obsadily Teplice  8.místo.

Videa najdete Zde