?>

Tradiční Velká cena Borohrádku

V sobotu proběhla v Borohrádku tradiční Velká cena v kategorii Přípravky A, B a C  a v kategorii Mladších žáků v zápase řeckořímském. Na Velkou cenu se sjelo 147 závodníků z 18ti oddílů ČR, včetně tři zahraničních.

Do Borohrádku odjelo i 7 zápasníků z teplického oddílu pod vedením trenéra Pavla Jezdinského. V roli hlavního rozhodčího působil Josef Školník.
Trenér Jezdinský s výkony svých svěřenců nebyl moc spokojený, protože žádný z nich nevystoupil v konečném hodnocení až na vrchol. Sean Jezdinský si nejprve ve skupině prohrál utkání, když v průběhu vedl 8:4. Tím skončil druhý ve skupině a následně pak prohrál v utkání i o 3.místo s Kubíkem z Hodonína. Slunéčko vyhrál jen nad Píšou z K.Lípy, ale díky menšímu počtu technických bodů z předcházejících utkání, v konečném hodnocení na medaili nedosáhl. Horn ve své váhové kategorii porazil v přímém souboji o 3-4.místo svého kolegu Haška na lopatky. Nejvýše se na bedně dostali Samuel Jezdinský, ten prohrál ve finále s Lajčíkem z Čechovic a Bylina, který ve finále prohrál se Švígerem z Holýšova i díky tomu, že mu v tomto utkání chyběla bojovnost. Pro Pogorelka to bylo první seznámení s turnajovou atmosférou a neuspěl.

Konečné výsledky tepličanů:

Přípravka A:

Ve váze do 35kg obsadil Sean Jezdinský 4.místo a ve váze do 43 kg získal 3.místo Jakub Horn a Matěj Hašek 4.místo.

Mladší žáci:

Ve váze do 39kg získal Samuel Jezdinský 2.místo, ve váze do 43 kg obsadil Tomáš Slunéčko 4.místo, ve váze do 52kg získal Václav Bylina 2.místo a Sergey Pogorelko 4.místo.

Videa najdete Zde