?>

Mistrovství ČR v kategorii ml.žáků a kadetů v řeckořímském stylu – Chomutov

V sobotu 6.dubna uspořádal chomutovský oddíl Mistrovství ČR a to v kategorii mladších žáků a kadetů v řeckořímské stylu. Obdobně jako před týdnem na MČR stejné kategorie, ale ve volném stylu, dorazilo 127 závodníků z 25 oddílů. Teplický oddíl reprezentovala čtyřčlenná výprava pod vedením trenéra Pavla Jezdinského. V roli rozhodčích zde působili Josef Školník a Pavel Koželuh, na průběh bojů jako zástupce Svazu zápasu ČR dohlížel Belo Svitek.

Přestože tepličané předvedli podstatně bojovnější výkon než před týdnem ve Vítkovicích, na medaile tentokrát nikdo nedosáhl. Nutno dodat, že tepličanům scházela tentokrát i trocha toho sportovního štěstí, když Jezdinský jedno ze svých utkání prohrál až v prodloužení při takzvané „náhlé smrti“. Zase ve skupině kde startoval Bylina se díky tomu, že se navzájem závodníci porazili, se Bylina díky vítězství „pouze“ na body, do bojů o medaile nepostoupil. Obdobně se vedlo i Gűntherovi v kategorii kadetů. Jediný kdo do bojů o medaile nastoupil byl opět Škorvaga, ale díky vlastní chybě utkání o 3.místo prohrál. Přesto byl trenér Jezdinský s výkonem svých svěřenců spokojený.

Konečná umístění tepličanů:
Mladší žáci váha do 39kg Samuel Jezdinský 7.místo, váha do 52kg Václav Bylina 5.místo a váha do 63kg Jan Škorvaga 4.místo.

Kadeti váha do 71kg Tomáš Gűnther 5.místo.

V soutěži družstev v kategorii Mladších žáků Teplice obsadily 13.místo a soutěži družstev v kategorii Kadetů skončily Teplice na 13.místě. V soutěži družstev obou kategorií obsadily Teplice  12.místo.

a bývalí soupeři Sochor (RH Liberec a RH Praha) a Svitek (SU Teplice a RH Praha)…

Videa najdete Zde