Mistrovství ČR v kategorii ml.žáků a žákyň, kadetů a kadetek ve volném stylu – Vítkovice

V sobotu 30.3. proběhlo ve Vítkovicích třetí z letošních Mistrovství ČR a to v kategorii mladších žáků a žákyň, kadetů a kadetek ve volném stylu. Na toto republikové klání dorazilo 136 závodníků z 26 oddílů. Z teplického oddílu odjela pětičlenná výprava pod vedením trenéra Pavla Jezdinského. Na průběh bojů jako zástupce Svazu zápasu ČR dohlížel Belo Svitek.

Jediným, kdo trenéry Jezdinského a Svitka potěšil byl pouze Jan Škorvaga, který své dvě prvá utkání vyhrál. Ve třetím zbytečně okusil příchuť porážky a tak postoupil do bojů pouze o třetí místo. Tam si vedl suverénně, vyhrál a získal tak bronzovou medaili. Ostatní čtyři tepličané jeho výkon napodobit nedokázali. Slunéčko, Jezdinský i Bylina dokázali vyhrát pouze jednou a všichni skončili ve 3.kole a do bojů o medaile tak nepostoupili. Gűnther po dvou porážkách do 3.kola nepostoupil.

Konečná umístění tepličanů:
Mladší žáci váha do 39kg Samuel Jezdinský 6.místo, váha do 43kg Tomáš Slunéčko 7.místo, váha do 52kg Václav Bylina 6.místo a váha do 63kg Jan Škorvaga 3.místo.

Kadeti váha do 71kg Tomáš Gűnther 7.místo.

V soutěži družstev v kategorii Mladších žáků Teplice obsadily 8.místo a soutěži družstev v kategorii Kadetů skončily Teplice na 17.místě.

Videa najdete Zde