?>

Memoriál Josefa Korycha a Antonína Zemana v Kladně

V sobotu uspořádal Sokol Hnidousy-Motyčín první turnaj v letošním roce již 40. ročník Memoriálu Josefa Korycha a 31. ročník Antonína Zemana v kategorii přípravek a mladších žáků za účasti 145 závodníků18ti oddílů ČR a LCC Trenčín ze Slovenska.

Pod vedením trenérů Pavla Jezdinského a Milana Gűnthera odjela do Kladna i 10ti členná výprava mladých teplických zápasníků. Výpravu doplnil Belo Svitek, který na tomto turnaji působil roli hlavního rozhodčího.

Mladí zápasníci svým trenérům moc radosti nezpůsobili, u většiny jejich výkony zůstali daleko za očekáváním. Škoda je, že Samuel Jezdinský nezvládl své utkání o 3.místo, když nad svým soupeřem vedl, chyboval, soupeř ho zaskočil a Sam prohrál na lopatky. Václav Bylina startoval oproti loňsku ve vyšší váhové kategorii a pro příště bude svoji váhu upravit směrem níž nebo zlepšit silovou přípravu. Oba tak získali nepopulární bramborovou medaili a na bednu se tak dostali pouze dva, Václav Kocourek a Jan Škorvaga. Tepličané v kategorii Přípravek B zde byli spíše na zkušenou, povětšinou zažili tak obsazený turnaj poprvé.

V kategorii Přípravek B ve váze do 22kg obsadili Josef Šidlichovský 4.místo, ve váze do 28kg Vladimír Černý 9.místo a ve váze do 35kg David Gűnther 4.místo.
V kategorii Přípravek A obsadili ve váze do 35kg Sean Jezdinský 9.místo, ve váze do 39kg Jan Zvěřina 11.místo, ve váze do 43kg Jakub Horn 6.místo a ve váze do 52kg vybojoval Václav Kocourek 3.místo.
V kategorii Mladší žáci získali ve váze do 39kg Samuel Jezdinský 4.místo, ve váze do 57kg Václav Bylina 4.místo a ve váze do 63kg vybojoval Jan Škorvaga 3. místo.

V soutěži družstev Teplice obsadily celkové 9.místo

Teplický deník – článek

Videa najdete Zde