?>

Tři medaile z MČR mužů a žen ve volném stylu z Vítkovic

Dnes proběhlo ve Vítkovicích Mistrovství ČR mužů a žen ve volném stylu za  účasti 48 zápasníků ze 13ti oddílů.

Mistrovství bylo při slavnostním nástupu zahájeno minutou ticha za zemřelého zápasníka, rozhodčího a funkcionáře Miroslava Živného z Plzně. Následně ocenil Belo Svitek jako zástupce Svazu zápasu ČR nejlepší zápasníky roku 2017. Za ženy to byla Adéla Hanzlíčková, za muže Vojtěch Piskoř a za trenéry Milan Hemza.

Belo Svitek působil ve dvou funkcích, jako zástupce Svazu zápasu ČR a trenér Teplic. Teplické barvy zde hájili 2 junioři a to Otakar Kučera a Tomáš Novotný. Z původních 4 nominovaných mužů odcestovali pouze Pavel Jezdinský, který získal na letošním šampionátu v řeckořímském stylu stříbrnou medaili (prozatím, protože jeho finálový přemožitel Antoš byl při dopingové kontrole na tomto MČR pozitivní a v případě prokázání použití nepovolených podpůrných látek bude diskvalifikován a odebrán titul Mistr ČR. V tomto případě pak mistrovský titul připadne Jezdinskému) a Vít Mrákota.

Otakar Kučera se odvážil ve váze do 70kg a bohužel se mu nedařilo, i když podal bojovný výkon, svá utkání si prohrál díky vlastním chybám. Nakonec obsadil konečné 4.místo.

Tomáš Novotný startoval ve váze do 74kg, podal zlepšený výkon, a i když se neubránil chybám, nakonec dokázal vybojovat 3.místo.

Pavel Jezdinský, který upravil svoji váhu do nižší váhové kategorie než v řeckořímském stylu a tak startoval ve váze do 79kg. Bohužel hned v prvním utkání prohrál po chybě s Hanzlíčkem z Brna. Další své soupeře porazil s přehledem a svým konečným 2.místem potěšil. Zároveň byl z tepličanů nejúspěšnější.

Vít Mrákota startující ve váze do 97kg po dobrém výkonu vybojoval 3.místo.

V soutěži družstev obsadily Teplice konečné 4.místo.

Teplický deník – článek

a videa najdete Zde