?>

35.ročník MT a Sokolský pohár Lidice 2018

V sobotu a v neděli proběhl v Kladně tradiční 35.ročník Mezinárodního turnaje LIDICE – Sokolský pohár 2018 v kategorii přípravky, ml.žáci, žáci a kadeti v ř.ř. stylu a dívek ve volném stylu za účasti 311 závodníků z 37ti oddílů z 7 zemí.

Teplickou výpravu 13ti zápasníků vedli trenéři Milan Gűnther a Josef Ellschlöger. Na zkušenou odjeli David Günther a Zvěřina. Oproti očekávání neuspěli zkušení Jezdinský, Kočí a Včelařík. V sobotních finálových bojích neuspěl proti svému jedinému soupeři Drábek, naopak Horn uspěl a svého soupeře porazil na lopatky. Z kvalifikačních bojů se do nedělních finálových bojů se probojovali Bylina, Škorvaga a Tomáš Gűnther. Tam uspěl pouze Bylina. Škorvaga a Gűnther svá finálová utkání prohráli.

Výsledky tepličanů:

V kategorii Přípravka B obsadili ve váze do 31kg Sean Jezdinský a David Günther dělené 11.místo. Ve váze do 39kg vybojoval Jakub Horn 1.místo.

V kategorii Přípravka A obsadili  ve váze do 35kg Jan Zvěřina 14.místo a ve váze do 39kg Filip Sanejstr 12.místo. Ve váze do 47kg vybojoval Václav Bylina 3.místo a Václav Kocourek 7.místo. Ve váze do 52kg obsadil  Jan Škorvaga 4.místo a ve váze do 70kg Štěpán Drábek 2.místo.

V kategorii Mladší žáci obsadili ve váze do 35kg Samuel Jezdinský dělené 9.místo, ve váze do 39kg  Josef Kočí  10.místo a ve váze do 43kg Tomáš Včelařík dělené 9.místo.

V kategorii Žáci obsadil ve váze do 68kg Tomáš Gűnther 2.místo.

V soutěži družstev obsadily Teplice 11.místo.

Belo Svitek dohlížel na průběh MT jako zástupce Svazu zápasu ČR, Josef Školník a Pavel Koželuh zde působili v roli rozhodčích.

Teplický deník – článek

a videa najdete Zde