?>

Pavel Jezdinský v Ostravě Vícemistrem pro rok 2018

V sobotu 21.4. proběhlo v Ostravě Mistrovství ČR mužů v zápase řeckořímském za  účasti 48 zápasníků ze 14ti oddílů.

Teplické barvy zde měli původně hájit dva junioři a to novopečený juniorský Mistr ČR z minulého víkendu Otakar Kučera a Tomáš Novotný. Ten nakonec neodcestoval pro nevolnost a tak využil volného přihlášeného místa Belo Svitek, který v Ostravě opět působil jako zástupce Svazu zápasu ČR a přihlásil do soutěže trenéra Pavla Jezdinského, který neustále trénuje a jeho forma slibovala zisk medaile. Jak se ukázalo, bylo to rozhodnutí nakonec úspěšné a Svitek tedy v Ostravě působil ve dvou funkcích a to jako zástupce Svazu zápasu ČR a trenéra Teplic.

 Otakar Kučera se odvážil ve váze do 72kg a bohužel se mu nedařilo jako před týdnem. Nejpreve neuspěl proti svému bývalému kolegovi Neklanu Špatnému, který se připravuje v Chomutově. Vyrovnané utkání zvládl lépe Špatný, když v závěru provedl tzv. záručák a radoval se z vítězství. V dalším utkání Kučera prohrál s dalším zápasníkem z Chomutova Božokem a obsadil konečné 6.místo.

Lépe si vedl Pavel Jezdinský, který se odvážil do váhové kategorie do 87kg. Svoji skupinu vyhrál suverénně, když v prvním utkání porazil Nováka z Ostravy, poté dalšího ostraváka Glatze a následně i Hlocha z Dubu nad Moravou. Porážku okusil až ve finále, kde podlehl Antošoví z Hodonína. Svým konečným 2.místem potěšil nejen svého trenéra Belo Svitka, ale byl úspěšnějším než jeho bývalý oddílový kolega m.s. Tomáš Tobola, startující za Sokol Hnidousy-Motyčín (bývalé Kladno), který skončil na stupních vítězů za ním, když obsadil v této váze 3.místo.

Teplický deník – článek

a videa najdete Zde