?>

Ota Kučera se dočkal. Vybojoval titul juniorského Mistra ČR…

Z pověření Svazu zápasu ČR proběhlo v sobotu Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, žáků a žákyň v zápase ve volném stylu v tradiční baště teplických zápasníků a to v sokolovně Na Letné za účasti 172 zápasníků a zápasnic z 27 oddílů. Do bojů se zapojili i 3 žáci a to Josef Kočí, Tomáš Včelařík, Tomáš Gűnther a 2 junioři Otakar Kučera, Tomáš Novotný. Pod vedením trenérů Pavla Jezdinského, Milana Gűnthera a Josefa Ellschlögera vybojovali zlatou medaili, 2 bronzy, čtvrté a páté místo. Svaz zápasu ČR zastupoval předseda Belo Svitek, v roli rozhodčích působili Josef Školník a Pavel Koželuh, v roli hlasatelů provázeli Michael Šucha a Zbyněk Ellschlöger a zdraví sportovců měl na starosti oddílový lékař Michal Štěrba. Celé mistrovství pak proběhlo pod záštitou firmy EVROmat.

V kategorii žáků startoval ve váze do 38kg Josef Kočí, který se prosadil až v boji o bronz, který nakonec vybojoval a skončil celkově na 3.místě.

Ve stejné věkové kategorii, ale ve váze do 41kg Tomáš Včelařík a vedl si obdobně a skončil celkově na 3.místě.

Dalším v této věkové kategorii byl ve váze do 62kg Tomáš Gűnther. V boji o medaili neuspěl a obsadil konečné 5.místo.

V soutěži žákovských družstev Teplice obsadily konečné 11.místo.

V kategorii juniorů startoval ve váze do 70kg Otakar Kučera, který nezaváhal, porazil všechny své soupeře a vybojoval 1.místo a tím titul Mistr ČR.

Teplický deník – článek

Ve stejné věkové kategorii, ale ve váze do 74kg Tomáš Novotný, který v boji bronz neuspěl a skončil celkově na 4.místě.

V soutěži juniorských družstev Teplice obsadily konečné 7.místo.

Ale největší dík za zdárný průběh a zajištění celého mistrovství patří především Pavlu Jezdinskému a jeho žákovskému týmy.

a videa najdete Zde