?>

Miroslav Janota slaví 70tiny…

Dnes 19.března oslaví 70 narozeniny Zasloužilý mistr sportu Miroslav Janota, nejúspěšnější zápasník v historii teplického zápasu, československý reprezentant v řeckořímském zápase, devítinásobný Mistr Československa.

Janota, účastník třech olympijských her ve váze do 82kg, přivezl v roce 1972 z Mnichova čtvrté místo, z Montrealu 1976 páté místo a z Moskvy v roce 1980 místo osmé.

V roce 1972 vybojoval na Mistrovství Evropy v Katowicích bronzovou medaili a v roce 1973 získal na Mistrovství světa v Teheránu také bronz.

V roce 1971 získal na prestižním Mezinárodním turnaji I.Poddubného v tehdejším Sovětském svazu třetí místo a v roce 1973 dokonce místo první, což se žádnému československému reprezentantovi nepovedlo.

Po skončení sportovní kariéry působil mimo jiné jako trenér Československé reprezentace mužů, dále působil jako trenér mužů teplického oddílu, předseda trenérské rady oddílu, tajemník OV ČSTV. Od roku 1993 do roku 2007 stál v čele teplického oddílu a i nadále je členem výboru Sportovního oddílu Zápas Teplice.

Výbor oddílu se připojuje ke gratulantům a přejeme mu do dalších let zdraví, štěstí a pohodu.

Teplický deník – článek

a video najdete Zde