?>

Mezinárodní mistrovství ČR kadetů a juniorů v Chomutově GP 2018

V sobotu proběhlo v Chomutově Mezinárodní mistrovství ČR kadetů a juniorů v řeckořímském stylu za účasti 252 závodníků z 15 oddílů ČR a reprezentací Slovenska, Rumunska, Švýcarska, Polska, Ukrajiny, Litvy, Maďarska, Itálie, Dánska, Moldavska, Německa, Francie, Holandska, Chorvatska, Finska, Běloruska, Estonska a Slovinska.

Na toto Grand Prix pod vedením trenéra Belo Svitka, který zde zároveň působil jako zástupce Svazu zápasu ČR, odjel pouze junior Tomáš NovotnýOtakar Kučera se bohužel zranil a neodcestoval. V roli rozhodčího působil Josef Školník. Tomáš startoval ve váze do 77kg, kde jej čekalo 15 soupeřů. V prvním kole neuspěl proti Yurou z Běloruska a ve druhém s Magomedovem z PSK Olymp Praha a tak skončil po dvou porážkách už ve skupině. 

Boje probíhali na 3 žíněnkách a protáhly se až do pozdních hodin. Finálové boje v jednotlivých váhových i věkových kategoriích vypukly těsně po půlnoci a samotné vyhlášení vítězů proběhlo až kolem druhé hodiny ranní…

Při slavnostním zahájení, popřál předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek panu Svatopluku Vyvážilovi, kdysi trenérovi Dukly Hodonín, k jeho 80tým narozeninám. Rukama Svatopluka Vyvážila ve své době prošlo plno tepličanů, mimo jiné i Miroslav Janota. Dále Belo Svitek poděkoval panu Tomáši Doudovi za jeho práci pro Svaz zápasu ČR a oběma oceněným předal dary.