?>

Tomáš Gűnther přidal titul Mistra ČR v kategorii mladších žáků i v řeckořímském stylu!

 Dnes proběhlo v Krnově  Mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků v řeckořímském stylu za účasti 71 závodníků z 2oti oddílu.

Minivýprava 3 tepličanů pod vedením trenéra Milana Gűnthera si nevedla vůbec špatně a veze do Teplic díky Tomáši Gűntherovi zlatou medaili a titul Mistra České republiky.

Tomáš startoval v kategorii mladších žáků ve váze do 57kg a přidal ke svému mistrovskému titulu ve volném stylu z května letošního roku i Mistrovský titul mezi řecáky. Mezi 6ti soupeři nenašel přemožitele, když všechny v postupu do finále porazil před časovým limitem na lopatky nebo technickou převahou a nezaváhal ani ve finále. Tam také svého soupeře porazil na lopatky a stal se tak Mistrem České republiky. Díky svému výkonu byl osloven trenérem Sportovního centra mládeže při PSK Olympu Praha k absolvování kontrolních tréninků Jiřím Žákem, kde se připravují nejen nadějní zápasníci, ale i reprezentace ČR všech věkových kategorií.

Své první mistrovství zažili ve váze do 35kg Josef Kočí a ve váze do 39kg Tomáš Včelařík. Ti zkušenosti teprve získávají a bohužel nepostoupili do finálových bojů. Přesto jejich výkon nebyl pro trenéra zklamáním a svá první střetnutí prohráli díky nezkušenosti. Kočí obsadil 7.místo a Včelařík díky druhému vítěznému utkání obsadil 6.místo.

V soutěži družstev mladších žáků skončily Teplice na 8.místě.

Na zdárný průběh soutěže v roli zástupce Svazu zápasu ČR dohlížel Belo Svitek, který se zde mimo jiné setkal se zápasníky, kteří v minulosti bojovali v barvách Teplic. Především jej potěšilo setkání se Svatoplukem Zapletalem. V roli trenérů svých dnešních mateřských oddílů to byli Rosťa Pinkas, Jiří Kožíšek a Jiří Žák.

Gratulujeme!

  Teplický deník – článek

a videa najdete Zde