?>

Teplice neobhájily stříbro z loňského roku a získali bronzové medaile ve volnostylařské ligy

Tuto sobotu proběhl pátý a konečný turnaj 1.ligy seniorů zápasníků ve volném stylu v Ostravě, tentokrát v hale Sokola Vítkovice a naše mužstvo opět nedorazilo kompletní sestavě. Sen trenérů Pavla Jezdinského a Belo Svitka, že v roce 70.výročí zápasení v Teplicích dosáhnou opět na titul se sice rozplynul po čtvrtém kole, ale při pátečním odjezdu do Vítkovic bylo jasné, že bude těžké obhájit i stříbro z předcházejících let.
Tým Teplic byl pro letošní rok poskládán tak, aby o titul Mistra ČR bojovat mohl, ale bohužel se na špatné sezóně projevila zranění, pracovní povinnosti a v posledním kole i nezájem a nechuť některých zápasníků upravit svoji váhu.
Postupně se z důvodu pracovních povinností se omluvili Žižka, Varga, Brejša, studijní povinnosti měl Šťastník. Stále jsou zraněni Jan Szebista a z posledního kola Malík. Při tréninku si poranil kotník Draksel. Dalšími na marodce jsou Diviš, Rejnart, Konvičný a Fedotov. Špatný měl reprezentační povinnosti a je na juniorském soustředění. Stejně tak je na tom David, který je v přípravě na Mistrovství světa mužů v řeckořímském stylu. Váhu nedokázali upravit Klůs, Kučera, Borůvka. Přestože účast přislíbil Kolodka, k odjezdu se nedostavil. Janíček se omluvil z důvodu tréninkového manka a s omluvou se neobtěžovali Guglea a Hanák. Zato mám vypomohl Petr Neuman, který odjel s námi.
Tým Teplic odjel a nastupoval v následující sestavě. Váha do 57kg neobsazena, do 61kg neobsazena, do 65kg Neuman, do 70kg Durec, 74kg Laurenc a Magomedov, 86kg L.Adam, J.Adam a Odl, do 97kg Š.Szebista a Kieswetter, do 125kg Mrákota.
Domácí Vítkovice nastupovaly v kompletní sestavě a bylo jasné, že obhájí Mistrovský titul. V neúplné sestavě dorazila družstva  Brna, H.Králové a částečně oslabeno byl i tým Společenství Smíchova a Vyšehradu. A hned v prvním utkání 5.kola nastoupily Teplice proti Společenství Smíchova a Vyšehradu v přímém boji o stříbrné medaile. Protože duel skončil remízou a Společenství mělo z předcházejících kol jednobodovoý náskok, bylo jasné, že Teplice neobhájí stříbrné medaile.
Zklamání trenérů Teplic z přístupu závodníků k letošnímu ročníku je tak veliké, že zvažují neúčast družstva Teplic v nadcházející ligové sezóně. Naopak potěšil přístup a bojovnost závodníků, kteří se ve Vítkovicích pokusili o malý zázrak.
V příštím ročníku navíc dojde ke změně váhových kategoriích, z 8 stávajících bude 10 a tak nebudou některé váhy zdvojeny, jak tomu bylo dosud. Účast v příštím ročníku potvrdili Sokol Vítkovice, Společenství Smíchova a Vyšehradu, TAK Hellas Brno. Sokol Hradce Králové start v příštím roce odmítl. Trenéři Teplic tak mají zhruba 14 dní na rozhodnutí, zda družstvo Teplic přihlásí nebo ne.

Belo Svitek zde působil i v roli hlavního rozhodčího a při zahájení předal památeční plaketu dlouholetému činovníkovi Oldřichu Holušovi. Na žíněnce řídil boje Josef Školník.

V prvním utkání remizovaly Teplice se Společenstvím Smíchova a Vyšehradu 5:5
své utkání vyhráli Durec, Magomedov, L.Adam, Š.Szebista a Mrákota
V druhém utkání prohrály Teplice s Vítkovicemi 3:7
svá utkání vyhráli Laurenc, Magomedov a Mrákota
Ve třetím utkání vyhrály Teplice nad Brnem 5:3
svá utkání vyhráli Neuman, Durec, Magomedov, Laurenc a Š.Szebista
Ve čtvrtém utkání vyhrály Teplice nad H.Králové 8:1
V sestavě Neuman, Durec, Laurenc, Magomedov, J.Adam, L.Adam, Kieswetter a Mrákota

Tabulka 5.turnaje:
1. Sokol Vítkovice                                                 8 bodů 31:9
2. Společenství Smíchov a Vyšehrad            5 bodů 23:15
3. Zápas Teplice                                                    5 bodů  21:16
4. Hellas Brno                                                         1 bod 11:22
5. H.Králové                                                             1 bod 5:29

Konečná tabulka:
1. Sokol Vítkovice                                               34 bodů 132:59
2. Společenství Smíchov a Vyšehrad          26 bodů 112:82
3. Zápas Teplice                                                  25 bodů 117:79
4. Hellas Brno                                                       13 bodů 77:105
5. H.Králové                                                            2 body 34:147

Teplický deník – článek

a videa najdete Zde