6.ročník Memoriálu Františka Kubici

Dnes proběhl ve Sportovní hale v Teplicích 6.ročník Memoriálu Františka Kubici. Memoriál pořádal Sportovní oddíl Zápas Teplice za finančního přispění Statutárního města Teplice a Svazu zápasu ČR.

Do Teplic dorazilo 94 mladých zápasníků a to v kategorii přípravek, mladších žáků a žáků z 9ti oddílů ČR a Německého Lugau.

Během slavnostního zahájení předseda oddílu Belo Svitek, který na tomto turnaji působil jako hlavní rozhodčí, předal dárkový koš a pogratuloval Miroslavu Minaříkovi k jeho nedávným 75tinám a přivítal známé osobnosti z historie zápasnického sportu v Teplicích a to z.m.s. Miroslava Janotu, m.s. Vojtěcha Tótha, Miroslava Minaříka, Jana Martínka, Josefa Ellschlögera, Miroslava Benedikta, Cyrila Soukopa st., Antonína Koláře, Jana Mlejnka, Jiřího Lichtenberga, Zdeňka Trnku, Michaela Šuchu, Radka Blahotu, Zbyňka Ellschlögera, Vildu Houdka, Cyrila Soukopa ml., Radka Bakanyiho, Martina Brejšu, m.s. Radka Hemelíka či m.s. Tomáše Tobolu.

V roli hlasatele působili Michael Šucha, Zbyněk Ellschlöger a Jiří Lichtenberg, na žíněnce rozhodoval Josef Školník.

Teplické družstvo 16ti mladých nadějí se neztratilo a trenéři Pavel Jezdinský, Milan Gűnther a Josef Ellschlöger byli u většiny s výkonem a bojovností spokojeni.

V soutěži družstev obsadily Teplice 2.místo se 131 body za Sokolem Hnidousy-Motyčín (139 bodů) a před oddílem z Lugau (97 bodů).

Výsledky tepličanů v soutěži jednotlivců.

Kategorie Přípravek C:

Zde ve váze do 20kg obsadil Josef Šidlichovský 3.místo.

Kategorie Přípravek B:

Ve váze do 28kg obsadil Sean Jezdinský 5.místo, ve váze do 35kg obsadili Jakub Horn 3.místo a Filip Sanejstr 4.místo, váze do 43kg obsadili Václav Kocourek 1.místo a Šimon Pacák 2.místo, ve váze do 63kg získal Štěpán Drábek 1.místo.

Kategorie Přípravek A:

Ve váze do 35kg Tomáš Slunéčko 4.místoSamuel Jezdinský dělené 7.místo. Ve váze do 47kg získali Kristián Burda 2.místo a Jan Škorvaga 3.místo.

Kategorie mladších žáků:

Ve váze do 35kg získal Josef Kočí 2.místo, ve váze do 39kg obsadil Tomáš Včelařík 3.místo, ve váze do 43kg získal Alexander Fabián 2.místo a ve váze do 57kg zvítězil Tomáš Gűnther a vybojoval 1.místo.