?>

Turnaj oblastních družstev v zápase – Brno 2017

V sobotu 24.6. byla zahájena Letní olympiáda dětí a mládeže 2017. Bohužel Město Brno do programu nezahrnulo nejstarší olympijský sport a proto aby v Brně nechyběl zápasnický sport, rozhodl se Svaz zápasu ČR o pořádání turnaje v místě LODM a pověřil TAK Hellas Brno o zajištění turnaje v mládežnické kategorii. Brno, které mimo jiné v letošním roce slaví 120 let od svého vzniku, se k tomuto požadavku postavilo čelem a připravilo turnaj v žákovské kategorii na způsob ligové soutěže dospělých. Nestartovali zde samostatně oddíly, ale stejně jako je to u LODM kraje – oblasti. Soutěž proběhla v 8 váhových kategoriích a střídal se volný styl s řeckořímským stylem.

Předseda Ústecké oblastní komise zápasu Josef Školník pověřil sestavením družstva Ústecké oblasti trenéry Pavla Jezdinského a Belo Svitka, který zde působil i jako zástupce Svazu ČR a dohlížel na zdárný průběh soutěže. Trenéři sestavili silné družstvo, které už po příjezdu do Brna patřilo k papírovým favoritům této soutěže. Tým byl složen z 3 oddílů Ústecké oblasti a to NUR Ústí n/L, Czech Wrestling Chomutov a SO Zápas Teplice. Nominovaní závodníci v předcházejících nebo v letošním roce jsou Mistry ČR nebo medailisty z mistrovství ČR.

Přestože trenéři Ústecké oblasti nedokázali obsadit nejnižší váhu do 42kg a tím ve všech utkání prohrávali 0:5, kvalitním obsazením ostatních vah přivedli tým Ústecké oblasti až na vrchol a celý turnaj vyhráli.

Tým Ústecké oblasti na všechna utkání nastupoval v neměnné sestavě a to váha do 42kg neobsazena, do 46kg Abdurahman Baizhanov (Ústí), do 50kg Abdulla Mussaglyiev (Ústí), do 54kg Tomáš Gűnther (Teplice), do 58kg Abdurahim Kuanyshbek (Ústí), do 63kg Josef Pfeifer (Chomutov), do 69kg Azat Myngtur (Ústí) a do 76kg Lukáš Novák (Chomutov).

V prvním utkání Ústecká oblast porazila Východočeskou oblast 20:17, když zvítězili Mussaglyiev, Kuanyshbek, Myngtur a Novák.

Ve druhém utkání Ústecká oblast porazila Pražský svaz zápasu spojený s Libereckou oblastí 21:18, když zvítězili Baizhanov, Mussaglyiev, Kuanyshbek a Myngtur.

Ve třetím utkání Ústecká oblast porazila Moravskoslezskou oblast 30:5, když zvítězili Mussaglyiev, Gűnther, Kuanyshbek, Pfeifer, Myngtur a Novák.

Ve čtvrtém utkání Ústecká oblast porazila Jihomoravskou oblast 24:14, když zvítězili Mussaglyiev, Kuanyshbek, Pfeifer, Myngtur a Novák.

V pátém utkání Ústecká oblast porazila Západočeskou oblast 21:19, když zvítězili Baizhanov, Mussaglyiev, Pfeifer, Myngtur a Novák.

Konečná tabulka:

  1. Ústecká oblast                                                        10 bodů         116:73
  2. Pražský svaz zápasu a Liberecká oblast        8 bodů          119:73
  3. Jihomoravská oblast                                             6 bodů           104:89
  4. Východočeská oblast                                             4 body            99:88
  5. Západočeská oblast                                                4 body            85:99
  6. Moravskoslezská oblast                                       0 bodů            40:141

Ústecký tým prokázal oprávněnost nominovaných, s nasazením i bojovností byli trenéři spokojeni a to včetně plnění taktických pokynů.

Turnaj, ubytování, stravování, ale i zázemí pro rozhodčí a trenéry bylo pořádajícím oddílem zajištěno na vysoké úrovni a je jen škoda, že není víc takových soutěží. Všechny zúčastněné oblasti vytvořili vynikající atmosféru.

a videa najdete Zde

Vítězný tým Ústecké oblasti: