?>

Z Mistrovství ČR seniorů ve volném stylu si veze Ota Kučera stříbro!

Dnes proběhlo v Hradci Králové Mistrovství České republiky seniorů a seniorek ve volném stylu za účasti 59 zápasníků a zápasnic z 16ti oddílů.

Tým Teplic z původních 7 předregistrovaných tvořili nakonec jen dva závodníci a to Pavel Jezdinský a Otakar Kučera pod vedením trenéra Belo Svitka. Zbývajících 5 tepličanů neodjelo z důvodu zranění nebo dali přednost přípravě na své vedlejší aktivity a to utkání MMA. Dalšími kdo naopak startovali, byli borci hostující v ligové soutěži v teplickém týmu, zde však startovali za své mateřské oddíly a to Tomáš Klůs z Plzně, Jan a Lukáš Adamové ze Stříbra, Jakub Odl z Nejdku, Richard Janíček z Olympu Praha. Také zde startoval m.s. Tomáš Tobola, opora Teplic při zisku Mistrovského titulu v roce 1999. Zde ovládl váhu do 97kg a získal titul Mistra ČR. V dobrém světle se zde předvedl Ondřej Borůvka z Nejdku, který ve váze do  65kg obsadil bronzovou medaili a Igor Kolodka z Olympu Praha ve váze do 74kg. Ten nenašel přemožitele a získal titul Mistr ČR. S oběma byla navázána spolupráce a oba by měli v Teplicích podepsat roční hostování a nastoupit již v září na 4.kole 1.ligy volnostylařů. Tomáš Klůs startoval poprvé po zranění ramene a tréninkové manko je znát, přesto ovládl váhu do 57kg a získal titul Mistr ČR.

Velký úspěch zaznamenal junior Otakar Kučera, který sice nedokázal upravit váhu a startoval ve váze do 70kg a nezklamal. Po zodpovědném přístupu zaznamenal 3 vítězství a prohrál jen v boji o zlato a obsadil 2.místo.

Pavel Jezdinský startoval ve váze do 86kg a ze soutěže vypadl, když v prvním kole podlehl svému bývalému svěřenci Turpalu Elmurzaevu z Brna, který obsadil konečné 2.místo a následně podlehl i Janu Adamovi ze Stříbra, ten skončil na 10.místě. Dalšími kdo v této váze startovali a hostují za Teplice v 1.lize byli Lukáš Adam a ten obsadil 4.místo a Jakub Odl, který obsadil 8.místo.

V soutěži družstev Teplice obsadily 13.místo.

Fota:

a videa najdete v odkazu Videa: Zde

Teplický deník – článek