34.ročník MT a Sokolský pohár Lidice 2017

V sobotu a v neděli proběhl v Kladně tradiční 34.ročník Mezinárodního turnaje LIDICE – Sokolský pohár 2017 v kategorii přípravky, ml.žáci, žáci a kadeti v ř.ř. stylu a dívek ve volném stylu za účasti 351 závodníků z 35ti oddílů z 8 zemí.

Teplickou výpravu 10ti zápasníků vedli trenéři Pavel Jezdinský, Milan Gűnther a Josef Ellschlöger. Přísnější měřítko zaslouží pouze Tomáš Gűnther, který se jako jediný probojoval do nedělních finálových bojů a obsadil konečné 4.místo. Štěpánu Drábkovi nedorazili soupeři a tak svoji váhovou kategorii vyhrál bez boje. Bojovnost nelze upřít Jakubu Hornovi a Janu Škorvagovi, kteří svá utkání prohráli díky malým zkušenostem. Naopak zklamáním pro trenéry byl přístup Tomáše Slunéčka.

Výsledky tepličanů:

V kategorii Přípravka B obsadil ve váze do 28kg Sean Jezdinský 14.místo, ve váze do 35kg Jakub Horn 9.místo a ve váze do 63kg Štěpán Drábek 1.místo.

V kategorii Přípravka A obsadil ve váze do 31kg Václav Bylina 14.místo, ve váze do 35kg Samuel Jezdinský 13.místo a Tomáš Slunéčko 21.místo, ve váze do 39kg Kristián Burda 10.místo a ve váze do 47kg Jan Škorvaga 7.místo.

V kategorii Mladší žáci vybojoval ve váze do 52kg Tomáš Gűnther 4.místo.

V kategorii Žáci obsadil ve váze do 69kg Michael Šucha 5.místo.

V soutěži družstev obsadily Teplice 22.místo.

Belo Svitek dohlížel na průběh MT jako zástupce Svazu zápasu ČR a Josef Školník zde působil v roli rozhodčího.

Milým překvapením bylo setkání bývalých teplických svěřenců Davida Ulricha a Daniely Leové (dnes manželé) a zjištění, že jejich syn zde již také startuje, bohužel v barvách PSK Olympu Praha, ale pod taktovkou Jana Žižky, opory ligových Teplic…

Teplický deník – článek

a videa najdete v odkazu Videa: Zde