Tomáš Gűnther Mistrem ČR v kategorii mladších žáků

Dnes proběhlo v Plzni  Mistrovství České republiky v kategorii kadetů a  mladších žáků ve volném stylu za účasti 156 závodníků z 27 oddílu.

Minivýprava 3 tepličanů pod vedením trenéra Pavla Jezdinského si nevedla vůbec špatně a veze do Teplic díky Tomáši Gűntherovi zlatou medaili a titul Mistra České republiky.

Tomáš startoval v kategorii mladších žáků ve váze do 52kg a konečně získal svoji první  „velkou“ medaili a zúročil několikaletou dřinu. Mezi 10ti soupeři nenašel přemožitele, když všechny v postupu do finále porazil před časovým limitem na lopatky. Nezaváhal ani ve finále a i to vyhrál a stal se tak Mistrem České republiky.

Další startujícím v kategorii mladších žáků byl ve váze do 43kg Alexander Fabián, který zkušenosti teprve získává. Ten měl ve své váze 17 soupeřů a protože jedno utkání vyhrál, ale v dalších dvou prohrál, nepostoupil do finálových bojů a obsadil 9.místo.

V kategorii kadetů startoval ve váze do 76kg Tomáš Novotný. I on zkušenosti sbírá a na své soupeře nestačil a obsadil konečné 5.místo.

V soutěži družstev mladších žáků skončily Teplice na 14.místě a v soutěži Kadetů na 15.místě.

Přesto byl Pavel Jezdinský s nasazením a s výkony mladých zápasníků spokojený.

Gratulujeme!

Teplický deník – článek

a videa najdete Zde