Úvodní kolo 1.ligy seniorů ve volném stylu v Hradci Králové

Netradičně v neděli proběhlo odložené úvodní kolo 1.ligy seniorů ve volném stylu v sokolovně Hradce Králové.

Tento ročník je ve znamení úpravy některých pravidel pro start v této soutěži a to především pro hostování cizinců. Každému účastníkovi je povolen start pouze 3 hostujícím cizincům a to z důvodu otevření ligy českým zápasníků. Teplice, které spolupracují s PSK Olymp Praha, TJ Třebíč, Zápas Stříbro a Zápas Nejdek této možnosti nevyužilo a dalo příležitost mladým českým zápasníkům. Další spolupráce je s Czech Wrestling Chomutov, kam Teplice předávají talentované závodníky.

Díky odložení tohoto 1.kola, nenastoupil tým Teplic v plné sestavě a chyběly mu zkušené opory. Reprezentační povinnosti si plnil Jan Žižka, z důvodu pracovních povinností nedorazili Lukáš Adam, Hanák, Hocko a Brejša. Zranění nedovolilo startovat Šťastníkovi, Janu Szebistovi, Gugleovi, Mrákotovi a nováčkovi Průšovi. Dalšími nováčky v týmu je Tomáš Klůs a Daniel Varga. Klůs, ač také zraněný, nastupoval se sebezapřením ke svým utkání. Oba skvěle zapadli do kolektivu a ukázali, že jejich angažování byla dobrá volba. Do týmu se vrátil po ročním působení v H.Králové Ivan Fedotov a podal snaživý výkon. Trenéři Jezdinský a Svitek byli s nasazením tepličanů spokojeni, ti obvedli bojovný výkon. Bohužel v utkání s Vítkovicemi neměli svůj den Adam a Szebista. Jan Adam se vrátil z Číny kde si plnil pracovní povinnosti a aklimatizace organismu neproběhla optimálně a ztratil vyhrané utkání totálně vyčerpán. Na Štefanovi Szebistovi se zase podepsalo snižování váhy a ani jemu se nepodařilo podat výkon, na který jsme u něj zvyklí. Výkonnostní posun předvedl Štěpán David, který nedal svým protivníkům šanci a potvrdil správnost zařazení do seniorské reprezentace v řeckořímském stylu.

Tým Teplic nastupoval v následující sestavě: 57kg Klůs, 61kg neobsazeno, 65kg Neuman, Špatný, Draksel a Kučera, 70kg Laurenc, Durec a Diviš, 74kg Rejnart, Varga a Janíček, 86kg J.Adam, Odl, Malík a Š.Szebista, ve vahách do 97kg Kieswetter, Fedotov a Mrákota, 125kg David.

Hned v prvním utkání nastoupily Teplice proti Vítkovicím a přestože tepličané podali bojovný výkon, nedokázali i díky již zmíněnému výkonnostnímu výpadku Adama a Szebisty zvítězit a podlehli 3:7. S dalšími týmy si poradili a obsadili průběžné 2.místo.

Po skončení turnaje ohlásil ukončení závodní činnosti Petr Neuman, bývalá dlouholetá opora týmu Teplic.

Svitek zde působil i v roli hlavního rozhodčího. Školník a Koželuh rozhodovali v utkáních jako žíněnkový či bodový rozhodčí.

V prvním utkání prohrály Teplice s Vítkovicemi 3:7

své utkání vyhrál Laurenc, Janíček a David

V druhém utkání vyhrály Teplice nad H.Králové 9:1

svá utkání vyhráli Klůs, Špatný, Durec, Janíček, Rejnart, Odl, Malík, Fedotov a Kieswetter

Ve třetím utkání vyhrály Teplice nad Společenstvím Smíchova a Vyšehradu 7:3

svá utkání vyhráli Kučera, Janíček, Varga, Szebista, Odl, Kieswetter a David

Ve čtvrtém utkání vyhrály Teplice nad Brnem 7:3

svá utkání vyhráli Klůs, Neuman, Diviš, Rejnart, Varga, Kieswetter a David

Tabulka 1.turnaje:

  1. Sokol Vítkovice                                           8 bodů         27:10
  2. Zápas Teplice                                              6 bodů         26:14
  3. Společenství Smíchov a Vyšehrad      4 body          20:17
  4. Hellas Brno                                                   1 bod             14:22
  5. Sokol H.Králové                                          1 bod              6:30

Společné foto:

Nováčkové v týmů:

 

Teplický deník – článek

videa najdete Zde