?>

Mezinárodní mistrovství ČR seniorů a MČR kadetů v Chomutově

Dnes proběhlo v Chomutově Mezinárodní mistrovství ČR seniorů a MČR kadetů v řeckořímském stylu za účasti 94 závodníků z 21 oddílů ČR, Lipska a reprezentace Slovenska.

Pod vedením trenéra Pavla Jezdinského odjeli pouze na zkušenou kadet Tomáš Novotný (váha do 76kg) a junior Otakar Kučera (váha do 66kg). Nakonec se k nim přidal i trenér Pavel Jezdinský (váha do 85kg) a podal z nich nejbojovnější výkon. Bohužel ale všichni skončili ve skupinách a do bojů o medaile nezasáhli. V konečném hodnocení se umístili následovně.

V kadetské kategorii do 76kg Novotný 8.místo. V seniorské kategorii ve váze do 66kg Kučera 7.místo a ve váze do 85kg Jezdinský 6.místo.

Jinak tomu bylo v případě Jana Žižky, který hostuje v Teplicích v ligovém družstvu a dorazil z reprezentačního soustředění v Maďarsku. Ve své váze do 74kg nedal svým soupeřům šanci a suverénně vyhrál, když v základní skupině porazil mimo jiné bývalého reprezentanta Ulipa a v boji o zlato položil na lopatky kolegu z reprezentace Matouše Motbizera a stal se tak Mezinárodním Mistrem ČR pro rok 2017.

Dalším úspěšným z hostujících v teplickém ligovém družstvu byl David Štěpán ve váze do 130kg. Také on svoji váhu ovládl a stal se Mezinárodním Mistrem ČR pro rok 2017.

Neztratili se ani další členové teplického ligového družstva a to stříbrnou medailí Tomáš Laurenc (váha do 66kg) a bronzem Jakub Odl (váha do 80kg). Dál pak ve váze do 66kg Draksler 4.místem a Špatný 8.místem.

V soutěži družstev obsadily Teplice v juniorské kategorii 19.místo a v kategorii seniorů 10.místo.

Dalším kdo zde působil byl v roli rozhodčího Josef Školník a Svaz zápasu ČR zastupoval Belo Svitek.

Nástup MMČR Chomutov

Setkání po letech…

Teplický deník – článek