?>

Ota Kučera stříbrný z Mistrovství ČR juniorů

V sobotu 25.2. proběhlo ve Vítkovicích Mistrovství České republiky v kategorii juniorů, juniorek, žáků a žákyň ve volném stylu za účasti 160 zápasníků a zápasnic z 24 oddílů.  

S nadějemi odjelo bojovat o medaile pod vedením trenéra Pavla Jezdinského  i 5 teplických nadějí a to 2 junioři a 3 žáci, kteří se od začátku roku připravují v tréninkové skupině s juniory a muži teplického oddílu. Bohužel ani jeden ze žáků nenaplnil očekávání trenérů Jezdinského a Svitka, který zde působil jako zástupce Svazu zápasu ČR. Sabau a Šucha své první utkání vyhráli, ale v dalších soubojích na své soupeře již nestačili a po dvou porážkách v následných kolech byli ze soutěže vyřazeni. Nedařilo se Gűntherovi, který díky svým chybám a nedůslednosti po dvou porážkách vypadl ve druhém kole.

Na zkušenou odjel junior Tomáš Novotný a doplatil na los, když hned v prvním kole narazil na pozdějšího vítěze jeho váhové kategorie a člena teplického ligového týmu Richarda Janíčka. Prohrál následně i ve druhém utkání s bronzovým medailistou této váhy. Nicméně podal bojovný výkon a čeká jej stejně jako u zmíněných žáků náročná tréninková příprava.

Naopak veliký výkonnostní posun je znát na Otakarovi Kučerovi. Po ročním návratu z centra sportu v Chomutově a zapojení do přípravy v Teplicích předvedl ve Vítkovicích výborný výkon. Hned v prvním kole s přehledem porazil loňského juniorského reprezentanta ve volném stylu Juříka, v dalším utkání vyhrál nad svým soupeřem pro technickou převahu a ve třetím kole vyhrál pro nenastoupení soupeře. Přemožitele našel až v boji o Mistrovský titul. Bohužel své utkání prohrál, ale pouze tomu, že se nedokázal na tuto situaci psychicky připravit, byl nervozní a chyboval. Přesto jeho výkon by výborný a potvrdil své zařazení do ligového týmu.

Suverénní byl Richard Janíček z PSK Olymp Praha, ale hostující 2 rokem v teplickém ligovém týmu a ovládl váhu do 74 kg, kterou suverénně vyhrál a stal se juniorským Mistrem ČR ve volném stylu. Richard je navíc i reprezentantem ČR, ale řeckořímském stylu.

V soutěži jednotlivců si tepličané umístili následovně.
V kategorii Žáci ve váze do 42kg obsadili Marek Sabau 7.místo. Ve váze do 50kg Tomáš Gűnther dělené 8.místo a ve váze do 69kg Michael Šucha 6.místo.

V kategorii Junioři ve váze do 66kg Otakar Kučera vybojoval 2.místo a Tomáš Novotný 7.místo ve váze do 74kg.

V soutěži družstev se Žáci umístili na 16.místě a Junioři na 7.místě.

Teplický deník – článek

videa najdete  Zde