?>

Teplice získali stříbrné medaile v seniorské volnostylařské ligy

Dnes proběhl pátý a konečný turnaj 1.ligy seniorů zápasníků ve volném stylu v Praze, tentokrát  v hale Bohemians Praha na Hagiboru a naše mužstvo skoro v kompletní sestavě. Nedorazili pouze Balik a Štefan Szebista, který si plní své vojenské povinnosti v Afganistánu. Váhu nedokázal upravit Špatný a Rejnart. Naopak nás posílili Jan Hocko a Štěpán David z PSK Olymp Praha. Hocko je bývalý český reprezentant v řeckořímském stylu, ale protože je mimo jiné v součastné době i sparingpartner své manžel Lenky Hockové, české volnostylařské reprezentantky, dohodli jsme se na hostování na toto poslední kolo, ale i příští ročník. Přesto jsme nestačili na našeho největšího soupeře, Sokol Vítkovice. Ti posílili o další slovenské volnostylařské reprezentanty a do utkání s Teplicemi nastoupilo z 10ti vah 9 Slováků a jediným Čechem byl odchovanec Vítkovic reprezentant Vráťa Chotaš.

Tým Teplic nastupoval v následující sestavě: 57kg neobsazena, 61kg Neuman a Šťastník, 65kg Hocko, Draksel, Guglea a Kučera, 70kg Laurenc, Durec a Diviš, 74kg Žižka, L.Adam, Hanák a Janíček, 86kg J.Szebista, J.Adam, Odl, Malík a Rejnart, do 97kg Kieswetter a Mrákota, 125kg David.

Do Prahy nedorazil tým Hellasu Brno, který se omluvil z důvodu velké marodky a tak byla jeho utkání kontumována.

Hned v prvním utkání nastoupily Teplice proti Vítkovicím v přímém boji o letošní titul Mistra ČR a vítěze ligové soutěže a to proto, že v prvních dvou kolech spolu remizovaly, ve třetím kole Teplice zvítězily 7:3 a ve čtvrtém naopak prohrály 2:8. Tím měli ze vzájemných utkání stejný počet bodů, ale Vítkovice lepší skóre.

Přestože tepličané podali bojovný výkon, na volnostylařské specialisty ze Slovenska a reprezentanta Chotaše neměli nárok a podlehli 1:9. Tím bylo jasné, že Teplice obhájí stříbrné medaile z let předcházejících. V následných utkáních již trenéři Jezdinský a Svitek dali příležitost mladým závodníků, aby si je vyzkoušeli při ligových utkání. Výkon většiny tepličanů v jednotlivých utkání uspokojili včetně kolektivního přístupu. Potěšující je pro trenéry zodpovědný přístup většiny závodníků, naopak zklamáním byla nezodpovědnost k týmu ve svém utkání Neumana a Mrákoty, dlouholetých opor tepličanů.

Příští ročník bude ve znamení úpravy některých pravidel pro start v soutěži a to především pro hostování cizinců. Každému účastníkovi bude povolen start pouze 3 hostujícím cizincům a to z důvodu otevření ligy českým zápasníkům.

Teplice byly osloveni na spolupráci od oddílu Sokol Hradec Králové, kterému končí partner Bohemians Praha. Ti chtěli s Teplicemi vytvořit Společenství a startovat pod tímto názvem v dalším ročníku, na což Teplice nepřistoupily. A tak je start Sokola Hradce Králové v příštím roce ještě v jednání.

V prvním utkání prohrály Teplice s Vítkovicemi 1:9

své utkání vyhrál pouze L.Adam

V druhém utkání vyhrály Teplice nad Společenstvím Smíchova a Vyšehradu 7:3

svá utkání vyhráli Laurenc, L.Adam, Janíček, J.Adam, Rejnart, Kieswetter a Mrákota

Ve třetím utkání prohrály Teplice se Společenstvím Bohemians a H.Králové 4:5

svá utkání vyhráli Šťastník, Diviš, Hanák a Kieswetter

Ve čtvrtém utkání vyhrály Teplice kontumačně nad Brnem 9:0

V sestavě Šťastník, Kučera, Durec, Janíček, Hanák, Rejnart, Malík, Kieswetter a Mrákota

Tabulka 5.turnaje:

  1. Sokol Vítkovice                                                 8 bodů  34:6
  2. Zápas Teplice                                                    4 bodů   21:17
  3. Společenství Smíchov a Vyšehrad           4 body   20:18
  4. Společenství Bohemians a H.Králové    4 body   18:17
  5. Hellas Brno                                                        0 bodů    0:35

Konečná tabulka:

  1. Sokol Vítkovice                                                 34 bodů    135:63
  2. Zápas Teplice                                                    30 bodů   123:74
  3. Společenství Smíchov a Vyšehrad            19 bodů    91:106
  4. Společenství Bohemians a H.Králové     11 bodů    77:111
  5. Hellas Brno                                                          6 bodů    58:130

Článek teplický deník

videa najdete Zde