?>

MČR mladších žáků a seniorů v řeckořímském stylu v Kladně

Dnes proběhlo v Kladně při příležitosti 110ti let zápasení na kladensku Mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků a seniorů v řeckořímském stylu stylu za účasti 97 zápasníků z 21 oddílů.

2016-11-05-mcr-kladno-sen-a-ml-zaku-r-r-01

V letošním roce již proběhlo v Chomutově  Mezinárodní Mistrovství České republiky v kategorii seniorů. Bohužel do Kladna dorazilo minimum mužů a jediným kladem bylo, že zde proběhlo kvalifikační utkání mezi Michalem Novákem a Janem Žižkou, který hostuje v ligovém družstvu Teplic o start na MS. Bohužel Žižka prohrál těsným rozdílem a to 6:5 a na MS se nekvalifikoval.
S nadějemi odjelo bojovat o medaile pod vedením trenéra Pavla Jezdinského i 5 teplických nadějí. Bohužel ani jeden nenaplnil očekávání trenéra Jezdinského nebo Belo Svitka, který zde působil jako zástupce Svazu zápasu ČR a po totálním výpadku vypadli všichni ve druhém kole.

V soutěži jednotlivců si tepličané umístili následovně.
V kategorii Mladší žáci ve váze do 35kg obsadili Jiří Blecha a Ivan Jebavý dělené 5.místo. Ve váze do 47kg Tomáš Gűnther 8.místo a ve váze do 63kg Michael Šucha dělené 6.místo.
V kategorii Senioři ve váze do 66kg Otakar Kučera obsadil dělené 6.místo.

V soutěži družstev mladší žáci obsadili konečné 10.místo a seniorů 12.místo.

V novém oblečení měli premiéru rozhodčí, mezi nimi i Josef Školník a Pavel Koželuh.

Teplický deník – článek

Nástup

Fota: