?>

MČR seniorů ve volném stylu ve Vítkovicích

Dnes proběhlo ve Vítkovicích Mistrovství ČR seniorů a seniorek ve volném stylu za účasti 38 závodníků z 11ti oddílů. Byla to bohužel nejnižší účast v historii MČR a podepsalo se na ni především nevhodný termín zvolený reprezentačním trenérem a nezájem oddílů zaměřujících se především na řeckořímský styl.

Z původních 8 přihlášených tepličanů se mistrovství zúčastnila pouze trojice, která podala dobrý výkon a odměnou jsou stříbrná a bronzová medaile.

Ve váze do 125 kg se neztratil Vít Mrákota, který dokázal 3x vyhrát a podlehl pouze v boji o zlatou medaili Švédovi z Brna a získal tak 2.místo a  tím stříbrnou medaili.

Ve váze do 86 kg se po třech letech představil nestárnoucí Pavel Jezdinský a dokázal porazit dva podstatné mladší zápasníky z Plzně a Třince. Bohužel prohrát těsně na body s Kubíkem z Hodonína a následně Kalašnikovi z Brna. Z Vítkovic si tak odvezl 3.místo a tím i bronzovou medaili.

Třetím v týmu byl Otakar Kučera ve váze do 65 kg, který přestoupil zpět z Chomutova do Teplic. Ten jel především na zkušenou a obsadil konečné 4.místo, když svá dobře rozzápasené utkání díky svým chybám prohrál.

Trojici tepličanů vedl Belo Svitek, který zde působil i ve funkci zástupce Svazu zápasu ČR, který při slavnostním nástupu předal ocenění Milanu Slončikovi z Vítkovic, který ukončil kariéru mezinárodního rozhodčího a zde působil jako hlavní rozhodčí.

V soutěži družstev teplický trojlístek obsadil 7.místo.

Teplický deník – článek

videa najdete Zde