4.kolo volnostylařské ligy v Praze na Vyšehradě

Dnes proběhl čtvrtý turnaj 1.ligy seniorů zápasníků ve volném stylu v Praze v hale Sokola Vyšehrad a naše mužstvo sice nenastoupilo v plné síle. Nedorazili Balik, Guglea, Brejša a Štefan Szebista, který si plní své vojenské povinnosti v Afganistánu. Váhu nedokázal upravit Rejnart a Brož si v týdnu poranil koleno. Nově se v týmu objevil Karel Hanák a Jakub Draksel.

Tým Teplic nastupoval v následující sestavě: 57kg Špatný, 61kg Neuman a Šťastník, 65kg Draksel a Kučera, 70kg Laurenc, Durec a Diviš, 74kg Žižka, L.Adam, Hanák a Janíček, 86kg J.Szebista, J.Adam a Odl, ve vahách do 97kg Kieswetter a 125kg Mrákota.

Tým Vítkovic dorazil do Prahy vlakem a 15 minut po ukončení oficiálním vážení, ale dodatečně dodali potvrzení o zpoždění vlaku a byli hlavním rozhodčím do soutěže připuštěni.

Při zahájení turnaje předal předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek dárkový koš bývalému Československému reprezentantovi v řeckořímském stylu, 6ti násobnému Mistru ČSSR, bronzovému z OH 1968 v Mexiku a čtvrtému z OH 1972 z Mnichova Miroslavu Zemanovi k jeho 70tým narozeninám.

2016-09-24-liga-na-vysehrade-12

Teplicím se podařilo vyhrát první tři utkání a prohrály s Vítkovicemi a tím se o Mistrovském titulu rozhodne v posledním kole, které se uskuteční v listopadu v hale Bohemians Praha, Teplice musí Vítkovice porazit a to proto, že Teplice s Vítkovicemi v prvních dvou kolech remizovali, ve třetím kole je porazili 7:3 a tentokrát prohráli 2:8. Tím mají ze vzájemných utkání stejný počet bodů, ale Vítkovice mají lepší skóre.

Trenéři Jezdinský a Svitek byli s výkony většiny tepličanů v jednotlivých utkání spokojení a nasazení včetně kolektivnímu přístupu mohou ostatní týmy jen závidět.

Teplický odchovanec Špatný v nejnižší váhové kategorii předvedl proti Slovákovi Pastorovi bojovný výkon, ale projevila se na něm únava z úpravy váhy. Výkon Neumana proti Vítkovicím byl infarktový a bohužel nedokázal vedení udržet a svými chybami se připravil o vítězství. Nedařilo se Šťastníkovi, který díky zaskočeními provádění chvatu nedokázal dotáhnout své utkání do vítězného konce. Proti volnostylařům se nedařilo se ani Drakselovi. Stejně tak Laurenc proti volnostylařským specialistům neměl šanci. Ale oba předvedli bojovný výkon. Nestárnoucí Durec odvedl bojovný výkon a Diviš svého soupeře suverénně porazil. Žižka opět zazářil. Dokázal porazil reprezentanta Bagdasaryana z Brna a v utkání s Vítkovickým Deákem jej o vítězství připravila až poslední akce, kterou rozhodčí bohužel ohodnotili v jeho neprospěch. Nepomohl ani protest a přezkoumání videozáznamu. Opět se dařilo Lukáši Adamovi, který všechna svá utkání vyhrál a dokázal porazit Plopa na lopatky. Výborný výkon předvedl i navrátilec do týmu Hanák. Výkon Jana Szebisty byl bezchybný, nedařilo se ale Janu Adamovi a Odlovi. Týmu citelně chyběl Štefan Szebista. Dobrý výkon předvedl Kieswetter a Mrákotovi se v těžké váze nepodařilo jako v minulém kole.

V prvním utkání vyhrály Teplice nad Společenstvím Smíchova a Vyšehradu 7:3

svá utkání vyhráli Špatný, Žižka, L.Adam, Szebista, J.Adam, Kieswetter a Mrákota

V druhém utkání vyhrály Teplice nad Společenstvím Bohemians a H.Králové 6:4

svá utkání vyhráli Špatný, Neuman, Hanák, Janíček, J.Adam a Mrákota

Ve třetím utkání vyhrály Teplice nad Brnem 8:2

svá utkání vyhráli Špatný, Neuman, Kučera, Diviš, Žižka, L.Adam, Szebista a Kieswetter

Ve čtvrtém prohrály Teplice s Vítkovicemi 2:8

svá utkání vyhráli pouze L.Adam a Szebista

Tabulka 4.turnaje:

  1. Sokol Vítkovice                                           8 bodů          32:8
  2. Zápas Teplice                                                6 bodů           23:17
  3. Společenství Smíchov a Vyšehrad             4 body          16:24
  4. Společenství Bohemians a H.Králové        2 body          15:24
  5. Hellas Brno                                                 0 bodů          13:26

Tabulka po 4. turnaji:

  1. Sokol Vítkovice                                           26 bodů         101:57
  2. Zápas Teplice                                                 26 bodů         102:57
  3. Společenství Smíchov a Vyšehrad             15 bodů            71:88
  4. Společenství Bohemians a H.Králové         7 bodů            58:95
  5. Hellas Brno                                                  6 bodů            59:94

clanek-teplicky-denik

Nová tvář v týmu- Jakub Draksel

draksel-jakub