?>

Mistrovství České republiky v kategorii kadetů, kadetek, mladších žáků a mladších žákyň ve volném stylu

V sobotu 18.6. proběhlo v Praze ve Sportovní hale na Jižním městě Mistrovství České republiky v kategorii kadetů, kadetek, mladších žáků a mladších žákyň ve volném stylu za účasti 129 zápasníků z 18 oddílů.
S velkými nadějemi odjelo bojovat o medaile pod vedením trenéra Pavla Jezdinského i sedm teplických nadějí. Bohužel ani jeden nenaplnil očekávání trenéra Jezdinského nebo Belo Svitka, který zde působil jako zástupce Svazu zápasu ČR. Jediný kdo předvedl snaživý a bojovný výkon byl Daniel Jebavý, ale to na získání medaile nestačilo. Snadné a bohužel ve všech případech stejné porážky na lopatky na tzv. klíč Ivana Jebavého, Blechy, Houdka a následně prohra Gűnthera hned v prvním kole ukázaly, že tréninkové snažení v minulých týdnech trenérů Jezdinského, Gűnthera a Ellschlögera nebude naplněno. Nejhorší výkon předvedl Fuchs, kterého víc jak příprava na utkání nebo bojovnost zajímaly hry na mobilním telefonu. Lepší výkon ve druhém kole předvedli Gűnther a Šucha, když dokázali zvítězit. Bohužel v dalším kole na toto zlepšení již nedokázali navázat a opět svá utkání prohráli.

V soutěži jednotlivců si tepličané umístili následovně.

V kategorii Mladší žáci ve váze do 35kg obsadili Jiří Blecha 5.místo a Ivan Jebavý 6.místo. Ve váze do 39kg William Houdek 10.místo, ve váze do 43kg Tomáš Gűnther 8.místo, ve váze do 57kg Matěj Fuchs 7.místo a ve váze do 63kg Michael Šucha 4.místo
V kategorii Kadeti ve váze do 58kg obsadil  Dan Jebavý 4.místo.

V celkové soutěži družstev obsadily Teplice v kategorii Mladších žáků 7.místo v kategorii Kadetů 17.místo.

Nejlepší výkon tak předvedl Josef Školník, který zde působil jako rozhodčí.

2016-06-18 Praha MČR kadetů a ml.žáků v.s. 7