MT mládeže – Lidice 2016

O víkendu 21. a 22.května proběhlo v Kladně tradiční mezinárodní turnaj na počest obětem nacismu a to 33.ročník Lidice 2016 v kategoriích přípravka A, B, ml.žáci, žáci, kadeti v řecko-římském stylu a dívek do 15 let ve volném stylu za účasti 324 zápasníků z 31 oddílů z 8 států.

Pod vedením trenéra Pavla Jezdinského a Milana Gűnthera zde startovalo osm teplických nadějí. Zklamáním byl tentokrát výkon Jiřího Blechy a Ivana JebavéhoVítek Nasler a William Hodek sice neuspěli, ale snahu jim nelze upřít. Velký posun předvedl Tomáš Gűnther, který startoval o váhu výš než obvykle. Se dvěma soupeři si dokázal poradit, ale bohužel na další už nestačil a do bojů o medaile nezasáhl. Snahu a bojovný výkon předvedl Dan Jebavý, ale na svého finálového soupeře nestačil. Bojovný výkon předvedla Noemi Pencová, ale bohužel v boji o první místo díky vlastním chybám nezvítězila.

Startoval zde i Neklan Špatný, ale v barvách SCM Chomutov a o váhu výš a předvedl bojovný výkon, ale díky chybám se do bojů o medaile nedostal.

Dalším z bývalých tepličanů se zde představil Radek Hemelík, bývalá opora ligového týmu Teplic, několikanásobný Mistr ČR. Ten se vrátil do Borohrádku, kde začal svojí zápasnickou kariéru. Tam působí nejen jako trenér, ale jako předseda oddílu. V Kladně vedl především své dva syny Vojtěcha Tomáše, kteří svému otci udělali svým výkonem radost a ve své váhové kategorii mezi sebou rozdali o 2.místo a 3.místo. Nakonec byl úspěšnější Vojtěch, který svého bratra Tomáše porazil.

V soutěži jednotlivců se tepličané umístili následovně.

V kategorii Přípravka B ve váze do 57kg Štěpán Drábek neměl soupeře a získal 1.místo.

V kategorii Mladší žáci ve váze do 35kg Ivan Jebavý obsadil 8.místo a Jiří Blecha 10.místo. Ve váze do 39kg obsadil William Houdek 10.místo a ve váze do 43kg Tomáš Gűnther obsadil 8.místo.

V kategorii Žáci ve váze do 58kg Vítek Nasler skončil na 8.místě.

V kategorii Kadeti ve váze do 58kg Dan Jebavý obsadil 2.místo.

V kategorii Přípravka A dívky ve váze do 47kg Noemi Pencová obsadila 2.místo.

V celkové soutěži družstev obsadily Teplice 22.místo.

2016-05-21 Lidice 12

 2016-05-22 Lidice 02