?>

Mistrovství ČR kategorii žáků, žákyň, juniorů a juniorek ve volném stylu

V sobotu 14.května proběhlo v Plzni Mistrovství České republiky kategorii žáků, žákyň, juniorů a juniorek ve volném stylu za účasti 128 zápasníků z 27 oddílů.

Pod vedením trenéra Pavla Jezdinského zde startovalo pět teplických nadějí. Nejlépe si vedla Karolína Zelenková, která v kategorii juniorek získala titul Mistr ČR. Karolína se k zápasení vrátila po 7 letech a to jen díky sázce, kterou uzavřela s trenéry Jezdinským a Svitkem. Pochvalu si zaslouží Neklan Špatný za 3.místo ve váze 60kg, který sice zápasil v barvách SCM Chomutov, ale kaučoval jej Jezdinský, stejně tak jako Otu Kučeru který obsadil 6.místo ve váze do 66kg. Bojovný výkon předvedl ve finále Jiří Blecha, ale na soupeře nestačil. Je u něj vidět velké tréninkové manko z důvodu jak zranění a nemoci, ale i nedisciplinovanosti. Snahu a bojovný výkon předvedl Dan Jebavý a je znát jeho výkonnostní růst. Bohužel v boji o bronz podlehl bývalému kolegovi z týmu Špatnému a obsadil 4.místo. Zklamáním pro trenéry byly výkony Fuchse a Naslera.

Výborně si vedli junioři, hostující v teplickém ligovém volnostylařské týmu a to Tomáš Laurenc ze Sokola Hnidousy-Motyčín, který svoji váhovou kategorii do 74kg vyhrál a získal titul Mistr ČRBronzovou medaili přidal ve váze do 84kg Richard Janíček z PSK Olymp Praha.

V soutěži jednotlivců si tepličané umístili následovně.

V kategorii Žáci ve váze do 35kg Jiří Blecha získal 2.místo. Ve váze do 54kg obsadil Matěj Fuchs 7.místo a ve váze do 58kg Vítek Nasler skončil na 6.místě.

V kategorii Junioři ve váze do 60kg Dan Jebavý obsadil 4.místo.

V kategorii Juniorky ve váze do 51kg Karolína Zelenková získal 1.místo.

2016-05-14 Plzeň MČR juniorů a žáků v.s. 02

2016-05-14 Plzeň MČR juniorů a žáků v.s. 01