?>

Vítězné třetí kolo volnostylařské ligy v Teplicích

V sobotu 30.dubna proběhl třetí turnaj 1.ligy seniorů zápasníků ve volném stylu v Teplicích a naše mužstvo v domácím prostředí nastoupilo skoro v plné síle a ukázalo svoji sílu. Nedorazil pouze Balik, který si ve druhém kole poranil rameno, nemocný Guglea a Draksel. Pro pracovní povinnosti se omluvili Rejnart a Brejša.

Tým Teplic nastupoval v následující sestavě: 57kg Špatný, 61kg Neuman a Šťastník, 65kg Laurenc a Kučera, 70kg Durec a Diviš, 74kg Žižka, L.Adam a Janíček, 86kg Š.Szebista, J.Szebista, J.Adam a Odl, ve vahách do 97kg Kieswetter a 125kg Mrákota.

Toto kolo se uskutečnilo ve Sportovní hale na Stínadlech a mezi diváky jsme registrovali bývalé vynikající zápasníky Urban, Minařík, Kapek, Ellschlöger, Trnka, Lichtenberg, Pochman, Erl. V roli hlasatele fungovali z.m.s. Miroslav Janota a Josef Ellschlöger. Jako rozhodčí působili Školník Koželuh.

Teplicím se nejen podařilo vyhrát všechna svá utkání a po 3 letech porazit úřadujícího Mistra z Vítkovic, díky jeho klopýtnutí se Společenstvím Bohemians a H.Králové se ujmout po třetím kole vedení v soutěži.

Trenéři Jezdinský a Svitek byli s výkony většiny tepličanů v jednotlivých utkání spokojení a nasazení včetně kolektivnímu přístupu mohou ostatní týmy jen závidět.

Teplický odchovanec Špatný v nejnižší váhové kategorii předvedl proti Slovákovi Pastorovi bojovný výkon a potvrdil oprávněnost zařazení do Sportovního centra mládeže v Chomutově. Naopak výkon Neumana byl sice v utkání proti Společenství Smíchova a Vyšehradu dobrý, zato proti Vítkovicím byl slabý a ustrašený. Proto jej proti Brnu a Společenství Bohemians a H.Králové nahradil Šťastník. Ten zápasil výborně a potvrdil oprávněnost nominace. Jen díky malým zkušenostem s volným stylem nedokázal dotáhnout do vítězného konce své utkání Laurenc, přesto s jeho výkonem je velká spokojenost. Kučerovi nenastoupil soupeř a tak nemohl předvést, jaká je jeho forma oproti minulému kolu. Nestárnoucí Durec odvedl bojovný výkon a dobře mu sekundoval Diviš, který neměl šanci jen proti vznikajícímu Mehrabyanu. Žižka byl bezkonkurenční a dobře jej doplnil Lukáš Adam a Janiček, který podlehl reprezentantu Bagdasaryanu těsně na body. Bratři Szebistové jsou svými výkony oporami týmu a skvěle je doplnil Jan Adam. Bojovný výkon předvedl a Mrákota byl v těžké váze suverénní a podařilo se mu poprvé porazit bývalého reprezentanta Švédu z Brna.

V prvním utkání vyhrály Teplice nad Společenstvím Smíchova a Vyšehradu 8:2

svá utkání vyhráli Špatný, Neuman, Laurenc, Durec, Žižka, Š.Szebista, Kieswetter a Mrákota

V druhém utkání vyhrály Teplice nad Vítkovicemi 7:3

svá utkání vyhráli Šťastník, Diviš, Žižka, J.Szebista, Odl, Š.Szebista a Mrákota

Ve třetím utkání vyhrály Teplice nad Společenstvím Bohemians a H.Králové 7:3

svá utkání vyhráli Špatný, Šťastník, Žižka, L.Adam, Š.Szebista, J.Szebista a Mrákota

Ve čtvrtém vyhrály Teplice nad Brnem 8:2

svá utkání vyhráli Špatný, Šťastník, Kučera, Diviš, L.Adam, Š.Szebista, J.Adam a Mrákota

Tabulka 3.turnaje:

  1. Zápas Teplice                                             8 bodů        20:10
  2. Společenství Bohemians a H.Králové     5 bodů        18:19
  3. Sokol Vítkovice                                           4 body        18:20
  4. Společenství Smíchov a Vyšehrad          2 body         16:24
  5. Hellas Brno                                                 1 bod           14:23

Tabulka po 3.turnaj:

  1. Zápas Teplice                                             20 bodů         79:40
  2. Sokol Vítkovice                                          18 bodů         69:49
  3. Společenství Smíchov a Vyšehrad          11 bodů         55:64
  4. Hellas Brno                                                  6 bodů          45:69
  5. Společenství Bohemians a H.Králové      5 bodů          44:70

2016-04-30 Liga Teplice 59