?>

MČR juniorů a žáků v ř.ř. stylu – Jihlava

V sobotu 5.března proběhlo Mistrovství ČR v kategorii žáků a juniorů v řeckořímském zápase a to za účasti 113 zápasníků z 26ti oddílů.

Pod vedením trenéra Pavla Jezdinského zde startovali tepličtí zápasníci a to 1 junior a 4 žáci, ale bohužel žádný z nich se na stupně vítězů nedostal. Nedařilo se ani teplickým odchovancům, kteří byli zařazení do Tréninkového centra mládeže v Chomutově. Naopak úspěšní byli junioři, kteří hostují v teplickém prvoligovém družstvu a své váhové kategorie vyhráli a stali se Mistry ČR.

Trenér Jezdinský může být spokojený jen s nasazením u Dana Jebavého, u ostatních nasazení postrádal.

V soutěži jednotlivců si tepličané umístili následovně.

Kategorii Žáci si ve váze do 35kg Jiří Blecha zranil loket a obsadil 5.místo. Ve váze do 50kg startoval Michael Šucha a skončil na 7.místě. Ve váze do 58kg společně startovali a hned se spolu utkali Daniel Penc a Vítek Nasler. Zvítězil Penc a nakonec získal 4.místo Nasler obsadil 8.místo. V soutěži družstev tepličané obsadili 12.místo.

V kategorii Junioři startoval ve váze do 60kg Daniel Jebavý a obsadil 4.místo.

V té samé váze pak pod hlavičkou Chomutova startoval i teplický odchovanec Neklan Špatný a obsadil 7.místo. Další extepličan Ota Kučera startoval ve váze do 66kg, kde obsadil 12.místo.

Lépe se vedlo juniorům, kteří v Teplicích hostují v soutěži družstev seniorů. Na tomto mistrovství ale startovali za své mateřské oddíly a vedli si podstatně lépe než tepličané. Ve váze do 66kg startoval Tomáš Laurenc (Sokol Hnidousy-Motyčín) a vybojoval 3.místo. Ještě lépe si vedl jeho oddílový kolega Jiří Šťastník ve váze do 60kg, kde nepoznal porážku, obsadil 1.místo a stal se Mistrem ČR. Stejně tak byl úspěšný Richard Janíček (PSK Olymp Praha) a stal se Mistrem ČR ve váze do 74kg. Bohužel jeho oddílový kolega Michal Balik se zranil a musel odstoupit ze soutěže pro poraněnou klíční kost. Doufejme, že pro 3.kolo, které proběhne v Teplicích 30.dubna ve Sportovní hale, bude zdrav a připraven nastoupit.

Jako rozhodčí zde úspěšně působili Josef Školník a Pavel KoželuhBelo Svitek zde působil jako Předseda a zástupce Svazu ČR.

2016-03-05 Jihlava MČR jun. a žáků ř.ř