?>

Začala 1.liga seniorů ve volném stylu v Brně

Dnes v sobotu začal nový ročník ligy seniorů ve volném stylu v Brně, když Teplice obhajují stříbrné medaile. A toto první kolo nepadlo pro Teplice špatně.

V letošním ročníku proběhne několik novinek. Stejně tak jako v letech předcházejících se zápasí mužstvo proti mužstvu v 10ti váhových kategoriích. Změna oproti předcházejícím ročníkům je ta, že každé vítězství váhové kategorie je hodnoceno jedním bodem a je jedno, jakým způsobem utkání skončilo, zda to bylo vítězství na body nebo lopatky. Další změnou je, že bylo umožněno mladým talentovaným 17ti letým juniorům, ale pouze ve třech nejnižších váhových kategoriích.

Pro letošní ročník oslovily Teplice mladé zápasníky řeckořímském stylu z PSK Olymp Praha a Sokola Hnidousy-Motyčín a ti doplnili právě chybějící nízké váhové kategorie v sestavě Teplic.

Na toto kolo Teplice odjely bez několika zápasníků, když z pracovních důvodů se omluvil Durec. Jan Žižka je na reprezentačním soustředění v zahraničí. Ze zdravotních důvodů se omluvili Odl a David. Ze stejného důvodu neodjeli do Brna i talentovaní mladíci Draksel, Laurenc a Balík. Naopak poprvé si vyzkoušeli seniorskou ligu Guglea a Šťastník, ale je vidět volnostylařskou nezkušenost, ale snahu mu nelze upřít.

Výkon tepličanů rostl s každým utkáním a díky nasazení a kolektivnímu přístupu mohli být trenéři s jejich nasazením spokojeni. Příjemně překvapil Lukáš Adam, který razantně upravil svoji váhu a startoval oproti loňskému roku v nižší váhové kategorii. Bohužel Rejnart svoji váhu nedokázal upravit a toto kolo neodjel.

Teplice sice první utkání se Společenstvím Smíchova a Vyšehradu prohrály a to i díky sportovnímu výpadku Neumana a následně zásahu rozhodčích, když posoudili v utkání Janu Szebistovi nechtěné zranění soupeře jako úmyslné a diskvalifikovali ho. Ale v následujících utkáních Teplice porazily Brno, které doplatilo na nekompletnost mužstva a poté Společenství Bohemians Praha a Sokola H.Králové. V tomto utkání dobře odzápasili bratři Adamové a Brejša, který s přehledem porazil bývalého tepličana Ivana Fedotova. V posledním utkání pak Teplice remizovaly s loňským vítězem Sokolem Vítkovice, kdy dobře zazápasil Neuman, Lukáš Adam, bratři Szebistové a především Mrákota. Tomu rozhodčí nejprve neuznali regulérní lopatkové vítězství pro údajný faul, ale to Mrákotu nedeprimovalo a svého soupeře následně porazit na body.

Teplice tak jsou na třetím místě se stejným počtem bodů, ale díky vzájemnému utkání za Společenstvím Smíchova a Vyšehradu a vedoucími Vítkovicemi.

Tým Teplic vedli trenéři Pavel Jezdinský a Belo Svitek a nastupoval v následující sestavě: 57kg neobsazeno, 61kg Neuman, 65kg Guglea a Šťastník, 70kg Janíček, 74kg Diviš L.Adam, 86kg Š.SzebistaJ.Szebista, J.Adam a Brejša, ve vahách do 97kg a 125kg se střídali Kieswetter a Mrákota.

V prvním utkání prohrály Teplice se Společenstvím Smíchova a Vyšehradu 4:6

svá utkání vyhráli Janíček, Š.Szebista, Mrákota a Kieswetter

V druhém utkání vyhrály Teplice nad Brnem 7:2

svá utkání vyhráli Neuman, Guglea, Janíček, Diviš, Š.Szebista, J.Szebista a Mrákota

Ve třetím utkání vyhrály Teplice nad Společenstvím Bohemians a H.Králové 6:4

svá utkání vyhráli Neuman, Šťastník, Diviš, L.Adam, J.Adam a Brejša

Ve čtvrtém utkání remízovaly Teplice s Vítkovicemi 5:5

svá utkání vyhráli Neuman, L.Adam, Š.Szebista, J.Szebista a Mrákota

Tabulka 1.kola:

  1. Sokol Vítkovice                                              7 bodů             24:16
  2. Společenství Smíchov a Vyšehrad                 5 bodů             22:18
  3. Zápas Teplice                                                5 bodů             22:17
  4. Hellas Brno                                                    3 body             18:20
  5. Společenství Bohemians a H.Králové                       0 bodů             12:27

Nové tváře v týmu:

2016-02-06 Liga Brno 19 2016-02-06 Liga Brno 20

Tým Teplic v Brně:

2016-02-06 Liga Brno 02 2016-02-06 Liga Brno 21