?>

Mistrovství ČR seniorů a žen ve volném stylu v Brně

Dnes proběhlo v Brně Mistrovství České republiky seniorů a žen ve volném stylu. Na toto mistrovství dorazilo pouze 6 žen a 35 seniorů z 15ti oddílů. Teplická čtyřčlenná výprava pod vedením trenéra Pavla Jezdinského byla úspěšná a dosáhla i na medailová umístění.

Přestože jsme pomýšleli na vyšší příčky vybojoval Petr Neuman ve váze do 65kg 3.místo a to především díky svým chybám, ze kterých soupeři těžili. Dalším úspěšným byl ve váze do 70kg David Tarnoczi, který získal 2.místo, když nestačil na reprezentanta Marka Barvu z Vítkovic. Další dva zápasníci dobře zabojovali, ale nebyli již tak úspěšní. Jan Rejnart ve váze do 74kg obsadil 6.místo a Jaroslav Novotný ve váze do 86kg skončil na 8.místě.

Úspěšným byl ale Jan Szebista, působící v Teplickém ligovém mužstvu a který původně nechtěl na tomto mistrovství startovat. Nakonec se nechal svým bratrem Štefanem (ten ještě nemohl startovat pro zlomený prst) přesvědčit a 2 minuty před koncem vážení se nechal odvážit a nakonec váhu do 86kg vyhrál a stal se Mistrem České republiky.

2014-11-22 MČR seniorů v.s. Brno 4