3.ročník Memoriálu Františka Kubici

Dnes proběhl již 3.ročník Memoriálu Františka Kubici a to opět ve Sportovní hale v Teplicích. Memoriál pořádal výbor Sportovního oddílu Zápas Teplice  ve spolupráci se Svazem zápasu ČR a za finančního přispění Statutárního města Teplice.

Do Teplic dorazilo 97 mladých zápasníků a to v kategorii přípravek, mladších žáků a žáků z 16 oddílu.

Během slavnostního zahájení předal předseda oddílu Belo Svitek, který na tomto turnaji působil jako hlavní rozhodčí, dárkové koše bývalým teplickým zápasníkům. Antonín Kapek ten den slavil 75tiny a Miroslav Benedikt 65tiny. Dále pak byli představení známé osobnosti z historie úpolového sportu v Teplicích a to m.s. Vojtěch Tóth, Miroslav Minařík, Ladislav Jelínek, Miroslav Grežinec, Stanislav Lepšík, Josef  Ellschlöger (na turnaji působil v roli trenéra), Josef Školník (působil zde jako žíněnkový rozhodčí) a Josef Tesař, který dorazil do Teplic na dovolenou z Kanady.

Z Třince přijel i Kubicovo velký kamarád a bývalý trenér úspěšného dorosteneckého družstva Teplic Antonín Dzivy.

Na zdárném průběhu turnaje se podíleli další osobnosti teplického zápasu. V roli ředitele působil Jiří Lichtenberg, hlasatelem byl Zbyněk Ellschlöger a na žíněnce rozhodoval Pavel Koželuh. Mezi diváky jsme zaznamenali Michaela Šuchu, Zdeňka Trnku, Jana Recsku, Václava Pochmana, Františka Bartůňka, Petra Perglera či Radka Bakanyiho.

Teplické družstvo 11 mladých nadějí se neztratilo, ale trenéři Pavel Jezdinský, Josef Ellschlöger a Milan Gűnther s jejich výkonem nemohli být úplně spokojeni.

V soutěži družstev jim 3.místo uteklo o jediný bod a obsadili 4.místo za vítězným družstvem Sokola Hnidousy-Motyčín, druhou Jiskrou Havlíčkův Brod a třetím CZECH Wrestling Chomutov.

Kategorie Přípravek B:

Zde ve váze do 25kg obsadili Samuel Jezdinský 4.místo, Tomáš Slunéčko 5.místo a Marek Windisch 6.místo.

Kategorie Přípravek A:

Ve váze do 28kg zvítězil William Houdek, který je prasynovcem Josefa Tesaře, který mu fandil přímo u žíněnky. Ve váze do 37kg obsadil Tomáš Gűnther 4.místo, ve váze do 40kg Michael Šucha 5.místo, ve váze do 46kg Matěj Fuchs 2.místo a ve váze do 67kg Jiří Holub 2.místo.

Kategorie mladších žáků:

Ve váze do 33kg zvítězil Marek Sabau a Jiří Blecha obsadil 2.místo. Ve váze do 48kg obsadil Daniel Penc 2.místo.