?>

3.kolo zápasnické ligy ve volném stylu seniorů – Praha

Dnes proběhlo v Praze třetí kolo zápasnické ligy ve volném stylu seniorů. Na 3. kolo dorazily Teplice v sestavě bez opor a bohužel si svůj černý den vybrali i někteří ze startujících zápasníků. Z pracovních důvodů chyběli bratři Szebistové a Štěpán David. Ze zdravotních důvodů se omluvil Dzhanezeshvili, Jeništa, Rejnart a po operaci kolene Jan Adam. Dále pak nedorazil Gondzsala, Mykytenko, Matějka a Korista.

Vítkovice se zápasníky ze Slovenska neměly opět konkurenci. Stejně tak na Slovensku posílil tým Bohemians Praha a to i o závodníka Bolotnyuka, který startoval na letošním ME seniorů. Je vidět, že volnému stylu vládnou zápasníci ze Slovenska. A tak Teplice jsou tak jediný tým, ve kterém startují a hostují závodníci registrovaných z oddílů ČR.

Tým Teplic na tomto kole vedl jako trenér Belo Svitek, za asistence maséra Josefa Školníka a trenéra Tomáše Adama ze spřáteleného oddílu Zápas Stříbro a měli k dispozici následující sestavu: 57kg Stránský, Soldatenko, 61kg Neuman, Gadziev, 65kg neobsazeno, 70kg Diviš, Durec, 74kg Adam L., Malík, 86kg Brejša, Žižka, Odl, Šťastný, 97kg Kieswetter a Mrákota s možností startu v těžké váze.

S výkonem a nasazením teplických zápasníků nebyla úplná spokojenost. Jak bylo konstatováno, někteří si vybrali svůj černý den. Na Lukáši Adamovi se projevila vrcholící příprava na juniorské ME. Přesto nepostrádal vůli po vítězství. Zklamáním byl výkon Neumana a lze jej považovat za totální selhání. Stejně špatný výkon předvedl Malík. Pochvalu si zaslouží za bojovnost Brejša, Žižka, Odl, Kieswetter i Mrákota. Velkým zklamáním z výkonu bylo utkání s Brnem, které přestože neobsadilo 3 váhy, dokázalo zvítězit a to na úkor osobních chyb jednotlivých závodníků. Naopak díky nasazení Adama, Žižky a Odla, jsme dokázali porazit posílený tým Bohemians Praha, který s přehledem porazil právě Brno.

prvním utkání prohrály Teplice s Vítkovicemi 12:34

svá utkání vyhráli pouze Gadziev a Mrákota

Ve druhém utkání prohrály Teplice s Brnem 19:27

svá utkání vyhráli pouze Durec, Žižka a Kieswetter

Ve třetím utkání vyhrály Teplice nad H.Králové 29:20

svá utkání vyhráli Neuman, Gadziev, Žižka, Odl, Kieswetter a Mrákota

Ve čtvrtém utkání vyhrály Teplice nad Bohemians 24:21

svá utkání vyhráli Adam, Žižka, Odl, Kieswetter a Mrákota

Tabulka 3.kolo:

  1. Sokol Vítkovice                 7 bodů          114:67
  2. Hellas Brno                       5 bodů            95:86
  3. Zápas Teplice                   4 body            84:102
  4. Bohemians Praha             4 body          101:83
  5. Sokol H.Králové                 0 bodů           65:121

Tabulka po 3.kole:

  1. Sokol Vítkovice                 23 bodů        375:176
  2. Hellas Brno                       15 bodů        303:246
  3. Zápas Teplice                   14 bodů        291:264
  4. Bohemians Praha               7 bodů        230:329
  5. Sokol H.Králové                   1 bod         190:374