?>

1.kolo volnostylařské ligy seniorů v Brně

Dnes proběhlo v Brně první kolo a byl tak zahájen nový ročník zápasnické ligy ve volném stylu seniorů, kde zápasnický oddíl z Teplic startoval již pod novým názvem a to Sportovní oddíl Zápas Teplice.

Teplice na toto kolo dorazily na rozdíl od svých soupeřů v neúplné sestavě a navíc někteří borci nedorazili s dobrou formou. V týmu chyběli Gondzsala, Odl, Jan Adam, Dzhanezeshvili, kteří se různých důvodů omluvili.

Tomuto kolu opět vládly Vítkovice, posílené o zápasníky ze Slovenska. Také Brno dorazilo v plné sestavě a ukázalo svoji sílu. Posíleni o zápasníky ze Slovenska přijel i tým Bohemians Praha, doplněné o juniorské odchovance.

Tým Teplic vedl Pavel Jezdinský a měli k dispozici sestavu doplněnou oproti loňské sezóně o Martina Jeništu a nováčky juniora Artura Mykytenka z Olympu Praha a juniorského reprezentanta Lukáše Adama ze Zapasu Stříbro. Startovalo se taky podle nově platných váhových kategorií a podle nových pravidel. Ty dělala potíže nejen závodníkům, ale i rozhodčím. Díky změnám v bodování prováděných chvatů, docházelo v některých utkáním k rychlému ukončení utkání.

Váha do 57kg Stránský, 61kg Mykytenko, 65kg Neuman, 70kg Rejnart, 74kg Žižka, Matějka, Malík, Adam, 86kg Štefan Szebista, Jan Szebista, Jeništa, 97kg Mrákota, Kieswetter. Do váhy do 125kg jsme bohužel neměli, protože David Štěpán se nedostavil k odjezdu. Stejně tak nedorazili Diviš a Korista. Jezdinský tak nemohl využít svěřence ve vahách, kde by měli startovat, ale od počátku musel některé posunout o váhu výš. Všechna svá utkání tak odzápasili Neuman, Štefan Szebista a Mrákota. Navíc Kieswetter si na tréninku přivodil zranění ramene a nemohl s ním moc počítat. Svoji daň nováčka si vybral i junior Mykytenko, který se jeví jako talent, ale chybí mu zkušenosti. Za to Lukáš Adam ukázal, že je do juniorské reprezentace zařazen právem a svá utkání zvládl suverénně. Standart odvedli i bratři Szebistovi a všichni jsou oporami Teplic. Chyb se bohužel nevyvaroval Neuman, Matějka a Mrákota. Na Jeništovi je vidět tréninkové manko a ostatní musí na své výkonnosti silně zapracovat. Bohužel se ukázalo, že i nadále volnému stylu vládnou zápasníci ze Slovenska.

prvním dvoutkání prohrály Teplice s Brnem 19:24

svá utkání vyhráli Adam, Žižka, J.Szebista a Š.Szebista

Ve druhém dvoutkání porazily Teplice – Bohemians 26:20

svá utkání vyhráli Neuman, Adam, Š.Szebista, J.Szebista, Kieswetter a Mrákota

Ve třetím dvoutkání vyhrály Teplice nad H.Králové 37:11

svá utkání vyhráli Stránský, Neuman, Rejnart, Adam, Š.Szebista, Jeništa, Kieswetter a Mrákota

Ve čtvrtém dvoutkání prohrály Teplice s Vítkovicemi 12:33

svá utkání vyhráli Stránský a Neuman

Tabulka 1.kolo:

  1. Sokol Vítkovice                  8 bodů           129:57
  2. Hellas Brno                        6 bodů           120:65
  3. Zápas Teplice                    4 body              94:88
  4. Bohemians Praha              2 body              73:118
  5. Sokol H.Králové                  0 bodů             49:137

2014-02-14 Liga Brno 2 2014-02-14 Liga Brno 6