?>

MČR ml.žáků a žákyň, kadetů a kadetek volný styl ve Vítkovicích

V pátek 10.5. odjelo pod vedením Belo Svitka a Pavla Jezdinského s velkými nadějemi torzo mladých teplických nadějí do Vítkovic na Mistrovství ČR ve volném stylu ve věkových kategoriích mladší žáci a žákyně, kadeti a kadetky.

Před započetím sobotních bojů se všech 116 účastníků vyfotilo s heslem vyhlášeným na podporu zachování zápasu v programu OH po roce 2020, následně proběhlo focení doplněné o předsedu Svazu zápasu ČR Belo Svitka a rozhodčí. Poté se k focení připojili i zúčastnění trenéři a všechna fota budou společně s podepsanými petičními archy odeslána na FILA a MOV.
V následných vyřazovacích bojích tepličtí závodníci neodvedli kvalitní výkon a všichni svá utkání prohráli s pozdějšími finalisty. Utkali se tedy o možnost bojů o třetí místo v repasážích, ale ani tam neuspěli a tak na medailová umístění nedosáhli. Nejlépe se umístil Petr Hořejší, když v kategorii mladších žáků ve váze do 48kg obsadil 4.místo. Kadet Tomáš Šimek obsadil ve váze do 69kg 7.místo a v kategorii mladších žáků skončil Jan Bárta až na 9.místě.

V soutěži 23 družstev obsadily Teplice 12. respektive 13.místo.

S výkonem mladých tepličanů nebyl trenér Jezdinský spokojen. Chyběla bojovnost, nasazení a touha po vítězství.

2013-05-11 MČR ml.žáci a kadeti vs 07